W jaki sposób najlepiej jest gromadzić wodę, pozyskaną z deszczu?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Woda deszczowa to naturalny zasób, który powinniśmy w pełni wykorzystać. Jest darmowa i czysta, można ją wykorzystać do wielu celów. Istnieją jednak pewne sposoby jej zbierania, które są bardziej efektywne niż inne.

Rozwiązania pozwalające gromadzić deszczówkę

Istnieje wiele sposobów na zbieranie wody deszczowej. Najprostszym sposobem jest posiadanie zamontowanej na dachu rynny deszczowej na szczycie domu. Woda deszczowa będzie wtedy spływać do beczki lub zbiornika, który można wykorzystać do ogrodnictwa, mycia samochodów i innych celów.

Jedną z najpopularniejszych metod stosowanych obecnie jest tzw. zbieranie wody deszczowej. Metoda ta polega na zbieraniu wody z dachów i magazynowaniu jej w zbiornikach, które mogą znajdować się pod ziemią lub nad ziemią. Taki zbiornik na deszczówkę powinien spełniać odpowiednie parametry, a w jego instalacji pomóc będą mogli odpowiedni fachowcy na rynku.

Inną popularną metodą jest użycie beczki na wodę do zbierania wody deszczowej, która spada na Twój dach lub podwórko. Beczki te są zazwyczaj wykonane z plastiku i są niedrogie w zakupie. Trzeba je regularnie czyścić, aby nie zostały zanieczyszczone bakteriami lub glonami, które mogą powodować choroby, a nawet śmierć, jeśli zostaną spożyte przez ludzi lub zwierzęta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*