Wino do obiadu – czy to dobry pomysł?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Podczas gdy wino może być wspaniałe z jedzeniem, istnieją pewne wina, które nie smakują najlepiej, gdy są sparowane z pewnymi potrawami lub w pewnych sytuacjach. Najważniejsze, aby pamiętać, że żadne dwa wina nie są podobne i każde wino ma swoje unikalne cechy. Wino, które smakuje doskonale z jednym posiłkiem, może nie być najlepszym wyborem dla innego.

Gdy masz ochotę na coś lekkiego i orzeźwiającego

Jeśli szukasz alternatywy dla piwa lub koktajli, rozważ kieliszek wina. Nie jest ono tak sycące jak piwo czy alkohole wysokoprocentowe, więc nie napełni Cię zanim posiłek pojawi się na stole. Jeśli lubisz smak białego wina, rozważ kieliszek Chardonnay. Ten styl ma lżejsze ciało niż wiele innych białych win i jest często opisywany jako maślany lub kremowy.

Jeśli jesz kurczaka lub rybę

Wino dobrze współgra z kurczakiem i rybą, ponieważ oba te dania są same w sobie lekkie. Kwasowość wina przecina tłustość tych dań, pozwalając im błyszczeć na ich własnych zaletach bez bycia pogrzebanym pod zbyt dużą ilością sosu lub kremowej konsystencji. I jeśli jest jedna rzecz, której nauczyliśmy się oglądając reality show o konkursach kulinarnych w telewizji… to to, że szefowie kuchni uwielbiają kwasowość!

Gdzie można kupić wino?

Możesz kupić wino w lokalnym sklepie lub zamówić je online. Jeśli zamawiasz online, upewnij się, że firma jest renomowana, tak jak np. https://modernwineclub.pl/wina/. Sprawdź recenzje i opinie klientów przed dokonaniem zakupu. Prawdopodobnie będą mieli kilka świetnych propozycji, o których sam byś nie pomyślał.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*