Z jakich elementów składa się strój motocyklisty?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Każdy miłośnik jazdy na motorze musi koniecznie zaopatrzyć się w odpowiedni strój. Chroni on bowiem skutecznie przed negatywnymi konsekwencjami ewentualnego upadku, a także zapewnia optymalny komfort termiczny w trakcie pokonywania trasy. Oczywiście duże znaczenie ma fakt, że posiadanie stosownego ubioru minimalizuje ryzyko otrzymania mandatu w razie kontroli drogowej. Wysokiej jakości elementy odzieży przeznaczonej stricte dla motocyklistów posiada w swoim asortymencie ten popularny sklep internetowy: https://motoklan.pl/.

Bez dodatkowych akcesoriów ani rusz

Strój motocyklowy powinien być przede wszystkim dopasowany do konkretnego stylu jazdy i rodzaju maszyny. Jest to podyktowane zarówno modą, jak i aspektem czysto praktycznym.

Najważniejszy element to zdecydowanie kask, który zabezpiecza głowę przed urazami mechanicznymi. W tym przypadku na uwagę zasługują w szczególności modele integralne, ponieważ wprost znakomicie tłumią wszelkie hałasy i efektywnie amortyzują wstrząsy. Alternatywę stanowią wersje bezszczękowe (otwarte), charakteryzujące się niższą ceną i wagą, a także wyższym komfortem użytkowania w trakcie jazdy typowo turystycznej.

Kolejny istotny składnik stroju to buty. Do wyboru mamy klasyczne kowbojki ze skóry przeznaczone głównie dla osób poruszających się na cruiserach oraz profesjonalne konstrukcje z ochraniaczami i wzmocnieniami dla kierowców sportowych jednośladów.

Oto pozostałe elementy: kurtka wykonana z naturalnej skóry bądź materiału syntetycznego (koniecznie wyposażona w protektory na łokciach, plecach i barkach), nieprzewiewne i nieprzemakalne spodnie z membraną, porządne rękawiczki, bielizna termoaktywna i kołnierz ochronny na szyję.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*