Zasady pielęgnacji puf

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Coraz więcej osób decyduje się na wstawienie do domu puf. Popularne są zwłaszcza modele w formie niskich taboretów wyposażonych w miękkie siedzisko obite skórą albo tkaniną, a także wersje w kształcie piłek (pozbawione elementów drewnianych). Meble te charakteryzują się wysoką funkcjonalnością oraz oryginalnym designem, ale jednocześnie wymagają kompleksowej pielęgnacji – w przeciwnym razie tracą bowiem swoje walory wizualne. Należy w nich m.in. co jakiś czas wymieniać granulat styropianowy.

Czyszczenie to absolutna podstawa

Pielęgnacja puf opiera się przede wszystkim na ich systematycznym czyszczeniu z kurzu, brudu oraz wszelkiego rodzaju plam (np. z herbaty, kawy albo wina). Model z ekoskóry najlepiej jest co kilka dni przemywać szmatką wykonaną z mikrofibry, namoczoną w ciepłej wodzie z dodatkiem odrobiny płynu do naczyń. Skutecznie usunie ona zabrudzenia, a przy tym nie uszkodzi delikatnego tworzywa. W tym przypadku niewskazane jest stosowanie preparatów chemicznych i silnych detergentów, gdyż zawierają one substancje żrące, takie jak alkohol czy nafta.

Z kolei pufy z nylonu trzeba czyścić za pomocą dedykowanych odplamiaczy, natomiast pufy obite tkaninami syntetycznymi – z użyciem gąbki albo miękkiej szmatki nasączonej w wodzie z mydłem. Te drugie konstrukcje wymagają też okazjonalnego czyszczenia specjalną pianką, a ich tapicerka musi być przynajmniej raz na rok prana w pralce automatycznej (temp. niższa niż 30 stopni Celsjusza). Dodatkowo nie obejdzie się bez wymiany granulatu. Zdecydowanie najprostsze w pielęgnacji są pufy typu piłka, dostępne np. na https://pufy.pl/6-pufy-pilki. Wynika to z faktu, że nie posiadają żadnych elementów drewnianych i wyjątkowo łatwo można z nich zdjąć obicie. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*