Wykwalifikowany masażysta – jak nim zostać?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Coraz więcej młodych ludzi postanawia zostać masażystą. Wielu z nich zastanawia się, w jaki sposób zdobyć niezbędną wiedzę do wykonywania tej pracy. Prawda jest taka, że w polskim prawie nie ma zapisu na temat tego, kto może zostać masażystą. Czy zatem jest to zawód dla każdego?

Podstawowe predyspozycje

Technik masażysta powinien być osobą odpowiednio silną i sprawną fizycznie. Przeprowadzanie masażu wymaga często postawy stojącej, także nie jest to dobre dla osób mających problemy z kręgosłupem. Oprócz tego, masażysta powinien cechować się pewnymi zdolnościami interpersonalnymi. Zawód ten wymaga obcowania z klientem sam na sam i informowania o podejmowanych działaniach podczas zabiegu. Aby zachęcić do korzystania ze swoich usług, fizjoterapeuta powinien potrafić łatwo nawiązywać kontakty i okazywać empatię.

Studia to nie wszystko

Podstawową ścieżką kształcenia są najczęściej studia fizjoterapeutyczne. Niestety, dla profesjonalnego masażysty to nie wystarczy. Na rynku istnieje wiele kursów, które są okazją do poszerzenia swoich kwalifikacji, szczególnie jeśli chcemy zostać specjalistami w konkretnej metodzie masażu. Jeżeli pragniemy skupić się tylko na tym konkretnym zawodzie, opcją do rozważenia jest uzyskanie tytułu technika masażysty w szkole policealnej. Jeżeli nie spełniamy podstawowych wymagań i borykamy się z problemami kręgosłupa, a chcemy pracować w służbie zdrowia, warto pomyśleć by zotać ortoptystą. Zawód ten również cieszy się coraz większą popularnością, a wiedzę można nabyć poprzez naukę w szkole policealnej.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*