Zastosowanie i wykorzystanie lamp roboczych

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Lampy robocze mogą się nam przydać w bardzo wielu sytuacjach. Stosuje się je przede wszystkim wtedy, gdy jakieś prace muszą zostać przeprowadzone po zmroku bądź w zamkniętym pomieszczeniu. Mają jednak również inne zastosowania, jak choćby doświetlanie miejsca pracy na polu z ciągnika rolniczego, albo oświetlenie placu budowy z koparki. Są one również wykorzystywane przez kierowców, którzy lubią off-road. Jazda po bezdrożach nocą nie może odbywać się bez porządnego oświetlenia terenu przed pojazdem.

Na traktorze lub koparce

W przypadku nocnych prac z wykorzystaniem ciągnika rolniczego lub koparki, spychacza czy innych maszyn wykorzystywanych na placu budowy, bez dobrego oświetlenia roboczego się nie obędzie. Przy dostępnej obecnie technologii najlepsze wydają się lampy wykorzystujące technologię diod LED. Pobierają one minimalną ilość prądu potrzebną do świecenia, jednocześnie generując bardzo dużą ilość światła. Ich montaż oraz podłączenie jest bardzo prosty. Wystarczy tylko podłączyć się do instalacji elektrycznej 12 V lub 24 V występującej w maszynie.

Do samochodu off-roadowego

Jazda w terenie w porze nocnej wymaga bardzo mocnego oświetlenia. Dlatego też najlepiej wyposażyć auto off-roadowe w lampy LED Szperacze tego typu można kupić za bardzo przystępne pieniądze. Ich montaż jest łatwy, a podłączenie do instalacji równie proste, jak w przypadku maszyn użytkowych. Niski pobór mocy sprawia, że z pewnością nie przeciążymy instalacji elektrycznej samochodu. Dla ułatwienia oświetlenie można podłączyć nawet bezpośrednio do klem akumulatora, a do kabiny wprowadzić jedynie włącznik.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*