Narty – gdzie warto na nie pojechać?

Wyjazd na narty to nie lada atrakcja i przyjemność. Czas spędzony aktywnie na świeżym powietrzu w gronie znajomych lub rodziny wpływa korzystnie zarówno na naszą kondycję jak i psychikę. Nic bowiem nie pomaga tak na zmęczenie umysłowe, jak prawdziwy wycisk fizyczny. Miejsc, które warto odwiedzić w tym celu jest od groma, a ich większość siłą rzeczy znajduje się na obszarze Alp – największego i najwyższego łańcucha górskiego Europy. Przedrostki „naj” powodują, że to alpejskie stoki wzbudzają najwięcej emocji i przyciągają turystów najbardziej.

Alpy leżą na terenie kilku krajów europejskich, stąd są niezwykle zróżnicowane pod względem kulturowym. Dla miłośnika nart najważniejszy jednak nie jest pierwiastek kulturowy, ale same stoki i atrakcje, jakie oferują.

Włochy i Francja – narciarskie perełki

Wśród krajów na których terenie leżą Alpy warto wymienić Włochy i Francję. To tu bowiem turystom oddano do dyspozycji ogromną ilość ośrodków narciarskich i miejscowości ukierunkowanych na narciarstwo. We Włoszech region Val di Sole zachwyca bogactwem krajobrazów górskich, nastrojowych miasteczek i osad oraz różnorodnością tras narciarskich. Główne stacje narciarskie na tym obszarze to Folgarida-Marilleva, Peio oraz Tonale. Francja z kolei to między innymi ośrodek Orcieres 1850 na narty idealny, znajdujący się na wysokości 1850 m n.p.m., oferujący 30 wyciągów i 51 tras o łącznej długości 100 km. Poziom trudności tras także i tu jest zróżnicowany, z mniej więcej równym rozkładem na każdy poziom, od bardzo łatwego, po bardzo trudny. Wymienione propozycje to ledwie wierzchołek góry lodowej, którego stopniowe odkrywanie daje najwięcej frajdy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

siedem − 1 =