Obce tradycje ślubne i ich wpływ na obecną modę ślubną

Branża ślubna od kilkunastu lat święci swoje triumfy w Polsce. Na rynku pojawiło się wiele firm weddingowych oferujących kompleksową organizację ślubu i wesela. Pojawił się także nowy w naszym kraju zawód wedding plannera (konsultanta ślubnego). Taka osoba zajmuje się wysondowaniem oczekiwań organizatorów (czyli Młodej Pary) oraz wdrożeniem ich w życie. Dzięki tego typu usługom przyszli nowożeńcy nie muszą się martwić niczym poza osobistym przygotowaniem do tej ważnej uroczystości.

Wedding planner zajmuje się wszystkim, począwszy od znalezienia i rezerwacji podwykonawców typu fotograf, zespół, sala weselna, po sporządzenie i wysłanie zaproszeń ślubnych, aż po koordynację przebiegu uroczystości w dniu ślubu i wesela. Pomaga również w wyborze kreacji dla Panny Młodej. Suknia na ślub w Krakowie to gorący temat podczas konsultacji z wedding plannerem. W końcu każda kobieta chce na swoim ślubie wyglądać najpiękniej i wyjątkowo.

Moda na zagraniczne akcenty

Coraz więcej par młodych odchodzi od polskiego tradycyjnego wesela i sięga po tradycje zagraniczne. Najczęściej są to zwyczaje zza oceanu, ze Stanów Zjednoczonych. Wiąże się to z dużą popularnością amerykańskiej popkultury, a w szczególności komedii romantycznych, które kończą się zazwyczaj wielkim wystawnym ślubem. Z drugiej strony coraz większą popularnością cieszą się akcenty ze Wschodu, szczególnie indyjskie. Kolorowa kultura, piękne tańce, niesamowite stroje – to pobudza wyobraźnię przyszłych nowożeńców. Szczególnie inspirują się nimi panie. Na przykład suknie ślubne z koronki cieszą się w ostatnich latach ogromną popularnością.

W realizacji niezwykłych pomysłów pomoże konsultant ślubny. Dzięki rozeznaniu na rynku wie, do kogo się zwrócić. Najbardziej szalone marzenia zostaną zrealizowane, gdy powierzy się je osobie od zadań specjalnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

16 − osiem =