Aranżacja wymarzonego ogrodu – wskazówki i powszechnie stosowane rozwiązania

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Ogród to miejsce, w którym możesz się zrelaksować i odprężyć. Będzie to Twoje miejsce ucieczki od zgiełku dnia codziennego, gdzie możesz cieszyć się świeżym powietrzem i pięknymi widokami.

Jeśli masz mały ogród, nadal możesz sprawić, że poczuje się przestronny, sadząc drzewa i krzewy. Zapewnią one cień dla Twojego patio lub tarasu i pozwolą Ci stworzyć prywatne miejsce dla siebie.

Ogród powinien wyglądać tak, jakby należał do Twojego domu; powinien być przedłużeniem wystroju wnętrza. Najlepszym sposobem na osiągnięcie tego celu jest wybór roślin, które pasują do schematu kolorów, który chcesz mieć w swoim domu. Na przykład, jeśli chcesz mieć zielony motyw w swoim domu, wybierz rośliny, które są zielone lub zmieszaj różne odcienie zieleni razem w jednej grupie roślin.

Grządki do sadzenia 

Grządka do sadzenia to pas ziemi, na którym rośliny są uprawiane w rzędach lub blokach, a nie losowo rozrzucone po całym obszarze. Rabaty mogą być stosowane w ogrodach o różnych stylach i rozmiarach, ale szczególnie dobrze sprawdzają się w formalnych lub tradycyjnych miejscach. Rabaty zapewniają strukturę, formalność i porządek. Tworzą poczucie oddzielenia pomiędzy różnymi częściami ogrodu i pomagają zdefiniować przestrzeń w obrębie większych obszarów. Jeśli masz wątpliwości, jak ułożyć rośliny na rabacie, pomyśl o nich jak o żołnierzach stojących na baczność!

Treliaże

Treliaż to każda konstrukcja przeznaczona do podtrzymywania roślin pnących. Mogą to być konstrukcje stałe, takie jak ściany lub ogrodzenia, lub tymczasowe, takie jak druty rozpięte między słupkami lub palikami wbitymi w ziemię. Można też zrobić własną tymczasową kratkę, używając palików wbitych w ziemię w regularnych odstępach na obwodzie działki.

Kamienie ogrodowe

Świetnym sposobem na poprawienie wyglądu Twojego ogrodu jest zastosowanie kamieni dekoracyjnych. Są one dostępne w wielu różnych kształtach, rozmiarach i kolorach, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Niektórzy ludzie wolą małe kamienie, podczas gdy inni wybierają duże, ponieważ są one bardziej trwałe. Chcąc się przyjrzeć jakie są dostępne na rynku kamienie ogrodowe Białystok stanowi doskonałe miejsce, gdzie można dokonać zakupu ciekawych, wytrzymałych okazów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*