Bądź stylowa zimą – modne damskie czapki

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Czapki damskie mogą dodać uroku każdej kobiecie. Należy jednak odpowiednio dobrać model dla każdej z nich. To, jaka czapka pasuje do określonego typu urody zależy od bardzo wielu czynników. Każda z pań może jednak znaleźć odpowiedni fason, który najlepiej podkreśli jej atuty.

Jak wybrać odpowiednią czapkę damską?

Noszenie czapki, nie musi wiązać się wyłącznie z przykrą koniecznością. Nawet jeśli chodzi o ciepłe czapki damskie zimowe. Jeśli weźmiemy pod uwagę budowę naszej twarzy może okazać się, że najlepiej pasuje nam model, którego nigdy nie chciałyśmy nosić.
W przypadku twarzy trójkątnej najlepiej wybierać fasony, które delikatnie zasłaniają czoło. Idealne będą modele posiadające rondo lub daszek, a także dopasowane czapki wykonane z dzianiny z pomponem. Dobrym wyborem będzie również okrycie głowy z nausznikami.

Do posiadaczek twarzy w kształcie serca świetnie pasują czapki z daszkiem oraz luźne nakrycia głowy, nieposiadające konkretnego kształtu. Lepiej zrezygnować z modeli, które zbytnio uwydatnią czoło.
W przypadku twarzy owalnej mamy dużo więcej możliwości, tutaj będzie pasował niemal każdy fason. Warto jednak uważać na czapki, które mogą przesadnie wydłużyć twarz.

Panie, które posiadają bardziej okrągłą twarz powinny próbować optycznie wysmuklić twarz. Pomogą w tym różnego rodzaju asymetryczne okrycia głowy. Warto unikać obcisłych oraz okrągłych modeli.
Podłużna twarz najlepiej prezentuje się w czapkach, które optycznie ją skracają. Warto o tym pamiętać, aby uniknąć zadartych do góry daszków oraz wąskich beretów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*