Bezpieczeństwo małego dziecka – jak zabezpieczyć szufladę przed wypadaniem?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Funkcjonalność domu wpływa na komfort wszystkich jego mieszkańców. Zazwyczaj wszystkie elementy wyposażenia, które wpływają na efekt wizualny, są starannie dobierane. W naszej przestrzeni życiowej dążymy do ładu i harmonii. Czy z taką samą uwagą dobieramy rzeczy wpływające na bezpieczeństwo domowników? Należy pamiętać o gwarancji stosowanych rozwiązań, a przed dokonaniem zakupu zastanowić się nad wpływem tego przedmiotu i konsekwencji jego użytkowania. Warto więc stosować rozwiązania sprawdzone, a także renomowanych producentów np. GTV.

Czym można poprawić bezpieczeństwo w domu?

Mając w domu małe dziecko musimy szczególnie uważać. Zabezpieczmy wtedy dom pod każdym możliwym względem. Przydadzą się wtedy blokady do szafek, które chronią przed nagłym otwarciem. Warto też pójść o krok dalej i wyposażyć szuflady w prowadnicę z mechanizmem zabezpieczającym przed wypadnięciem. Takie rozwiązanie jest szczególnie potrzebne, kiedy dziecko jest już na tyle duże, że rezygnujemy ze wspomnianych wyżej blokad. Wypadająca szuflada może być bardzo groźna dla dziecka w każdym wieku. Może ona spowodować różne kontuzje np. stóp, nóg. Koszty takiej inwestycji nie są duże, a mogą zapobiec nieszczęściu.

Inny elementem zabezpieczającym dom przed aktywnym maluchem są nakładki na rogi mebli. Doświadczeni rodzice maluszka wiedzą, że łatwo może dojść do zderzenia z kantem stołu. Zdarza się, że do strasznych w skutkach wydarzeń dochodzi w kontakcie dziecka ze sznurkiem od rolet, a nawet firankami typu makarony.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*