Kiedy wybrać żaluzje a kiedy firany?

Osłony okienne to taki rodzaj dodatków, które najczęściej wybieramy dopiero pod koniec urządzania wnętrz. Wcale nie oznacza to, że są one mniej ważne czy pełnią drugorzędną funkcję w aranżacji. Niewątpliwie oprócz aspektu dekoracyjnego, ogrywają również znaczenie praktyczne. Chronią przed ciekawskim spojrzeniem z zewnątrz, wpadaniem do środka komarów czy much oraz osłaniają przed promieniami słońca.

Różnorodność osłon okiennych sprawia też niektórym nie lada problemem z wyborem. Czasami nie wiadomo, na co się zdecydować. Poniżej krótki przewodnik po tym, kiedy wybrać żaluzje a kiedy firany? I czy firany do kuchni są praktyczne?

Piękna ozdoba i praktyczne zastosowanie

Utarło się, że firany zakładamy we wnętrzach klasycznych lub romantycznych, choć stanowią też dekorację aranżacji nowoczesnych. Rolety mają znacznie szersze zastosowanie, zwłaszcza że dostępne są w wielu modelach wykonanych z różnorodnych materiałów. Właśnie z tego powodu rolety wybierane są znacznie częściej niż tradycyjne firany. Mają podobne zastosowanie, choć znacznie lepiej zaciemniają pomieszczenie oraz chronią przed wnikaniem promieni słonecznych. Szczególnie dobre są w tym żaluzje drewniane, które cechuje także dodatkowy aspekt praktyczny, czyli łatwość czyszczenia.

Okazuje się zatem, że wybór między firanami zależy od charakteru wnętrza, czyli konkretnego stylu, w jakim jest urządzone. Ważna jest też funkcjonalność. Firany lepiej sprawdzą się w kuchni, gdzie narażone są na zabrudzenia, a firankę po prostu łatwiej wyprać. Są one dostępne na https://magdalena24.pl/firany/do-kuchni. Z kolei w łazience lepsze będą rolety.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

20 − cztery =