Kiedy wybrać żaluzje a kiedy firany?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Osłony okienne to taki rodzaj dodatków, które najczęściej wybieramy dopiero pod koniec urządzania wnętrz. Wcale nie oznacza to, że są one mniej ważne czy pełnią drugorzędną funkcję w aranżacji. Niewątpliwie oprócz aspektu dekoracyjnego, ogrywają również znaczenie praktyczne. Chronią przed ciekawskim spojrzeniem z zewnątrz, wpadaniem do środka komarów czy much oraz osłaniają przed promieniami słońca.

Różnorodność osłon okiennych sprawia też niektórym nie lada problemem z wyborem. Czasami nie wiadomo, na co się zdecydować. Poniżej krótki przewodnik po tym, kiedy wybrać żaluzje a kiedy firany? I czy firany do kuchni są praktyczne?

Piękna ozdoba i praktyczne zastosowanie

Utarło się, że firany zakładamy we wnętrzach klasycznych lub romantycznych, choć stanowią też dekorację aranżacji nowoczesnych. Rolety mają znacznie szersze zastosowanie, zwłaszcza że dostępne są w wielu modelach wykonanych z różnorodnych materiałów. Właśnie z tego powodu rolety wybierane są znacznie częściej niż tradycyjne firany. Mają podobne zastosowanie, choć znacznie lepiej zaciemniają pomieszczenie oraz chronią przed wnikaniem promieni słonecznych. Szczególnie dobre są w tym żaluzje drewniane, które cechuje także dodatkowy aspekt praktyczny, czyli łatwość czyszczenia.

Okazuje się zatem, że wybór między firanami zależy od charakteru wnętrza, czyli konkretnego stylu, w jakim jest urządzone. Ważna jest też funkcjonalność. Firany lepiej sprawdzą się w kuchni, gdzie narażone są na zabrudzenia, a firankę po prostu łatwiej wyprać. Są one dostępne na https://magdalena24.pl/firany/do-kuchni. Z kolei w łazience lepsze będą rolety.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*