Co jest potrzebne aby skoczyć ze spadochronu?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dla większości ludzi myśl o wyskoczeniu z samolotu i użyciu spadochronu do bezpiecznego lądowania jest przerażająca. Ale dla tych, którzy są przeszkoleni do tego, skydiving jest ekscytującą zabawą, że każdy może cieszyć się.

Pierwszym krokiem w nauce skydivingu jest uzyskanie certyfikatu do skoku z instruktorem. Nauczysz się podstaw bezpiecznego skakania, w tym jak się przypiąć i opuścić samolot, ale dowiesz się również o technikach lądowania i o tym, jak rozłożyć spadochron.

Po uzyskaniu licencji, istnieje kilka rodzajów skoków, które możesz wykonać:

Solo Skydives

Podczas pierwszego samodzielnego skoku założysz uprząż z pojedynczym spadochronem, który jest przymocowany bezpośrednio do twojego ciała. Takie skoki trwają zazwyczaj około trzech minut od startu do lądowania. Zostaniesz przypięty pasami do samolotu przez instruktora, a twój instruktor wyskoczy z samolotu jako pierwszy. Kiedy już pozbędziesz się wszelkich odłamków, które mogłyby cię zranić, skoczysz za nim. Podczas spadania w powietrzu możesz ćwiczyć użycie spadochronu i bezpieczne lądowanie na ziemi.

Skoki z przyspieszonym swobodnym spadaniem

Po pierwszym samodzielnym skoku, możesz spróbować kursu przyspieszonego swobodnego spadania (AFF). Musisz jednak pamiętać, że są bardzo trudne takie kursy AFF Wrocław to miasto, w którym instruktorzy na kursie uczą technik spadochronowych poprzez szkołę podstawową i szkolenie na miejscu z doświadczonymi instruktorami.  Podczas szkolenia AFF, studenci wykonują od 25 do 50 skoków, będąc przywiązanymi do statycznej linki podczas startu i lądowania, dopóki nie zademonstrują biegłości w kontroli czaszy. Większość kursów AFF to zazwyczaj zakończone w ciągu 2 lub 3 dni.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*