Co posiadają nowoczesne szklarnie?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wykorzystanie najnowszych technologii w uprawie roślin 

Szklarnia sama w sobie jest już pomysłem usprawniającym uprawę wielu gatunków owoców i warzyw. Producenci technologii ogrodniczych coraz częściej decydują się jednak na dodanie do niej czegoś ekstra. Dzięki wykorzystaniu najnowszych rozwiązań nasze uprawy mogą stać się jeszcze mniej czasochłonne i bardziej efektywne.

Systemy nawadniające

Jednym z ciekawszych usprawnień są z pewnością systemy nawadniające. Dzięki zastosowaniu tego rozwiązania możemy ze spokojnym sumieniem opuścić nasze uprawy nawet na trzy tygodnie. Urządzenia same zadbają o dostarczenie wystarczającej ilości wody do naszych roślin. Słowo „wystarczającej” w ogrodnictwie jest często kluczowe, ponieważ nadmiar wody jest równie niebezpieczny jak jej brak. Systemy nawadniające korzystają z kroplowników, dzięki którym unikniemy przelania. 

Systemy wentylacji 

Powszechnie wiadomo, że oprócz wody nasze rośliny potrzebują także powietrza. Jego bezruch znacząco pogarsza mikroklimat naszej szklarni. Warto zatem pomyśleć o skorzystaniu z kolejnej innowacji, czyli wentylatorów powietrza dostępnych na https://domowauprawa.pl/.  Dzięki nim ciepłe powietrze, ale także wilgotność będzie równomiernie rozprowadzana. Najnowsze z tego typu urządzeń cechują się energooszczędnością i cichym trybem pracy. 

Maksymalne dopasowanie do naszych potrzeb

Praktycznie wszystkie rozwiązania, które są wprowadzane w nowoczesnych szklarniach cechują się dopasowaniem do oczekiwań klienta. Poczynając od zapewnienia maksymalnej trwałości obiektu, po samoistne otwieracze okien czułe na temperaturę. We wspominanych już systemach także znajdziemy tego typu mechanizmy. Świetnym przykładem jest regulator obrotów wentylatora, którego pracę możemy dostosować do specyfiki naszej uprawy. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*