Co ułatwi maluchowi utrzymywanie równowagi?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Przed ukończeniem pierwszego roku życia niemowlak samodzielnie staje na nóżki, a często także stawia pierwsze kroki z pomocą różnych przedmiotów, które znajdują się w mieszkaniu lub innym otoczeniu. Chętnie wykorzystuje w tym celu np. łóżko czy szafki. Na tym etapie rozwojowym możemy wspomóc utrzymanie równowagi przez dziecko, a później także wspierać naukę chodzenia za pomocą specjalnych produktów bezpiecznych dla malucha. W tym celu można skorzystać z takich produktów jak jeździki dla dzieci czy pchacze.

Nowoczesne zabawki wspierające utrzymanie równowagi niemowlaków

Dostępne na rynku produkty dla dzieci zbliżających się do pierwszych urodzin są bardzo różnorodne, mogą być wykonane np. z drewna czy tworzyw sztucznych. Wyróżnia je żywa kolorystyka i często przyjmują postać ulubionych przez maluchów postaci, zwierzątek czy pojazdów. Bardzo popularne są jeździki interaktywne, które po naciśnięciu odpowiednich przycisków wydają dźwięki lub grają melodie.

Często nowoczesne produkty wspierające utrzymanie równowagi spełniają również funkcje edukacyjne. Wyposażone są np. w koraliki czy klocki, które malec może przesuwać. Posiadają też odpowiednie formy zabezpieczenia przed upadkiem, np. barierki dostosowane do odpowiedniego etapu życia niemowlaka. Dzięki takim akcesoriom dziecko może się zarówno dobrze bawić, jak i dokonywać postępów rozwojowych odpowiednich do swojego wieku. Warto zatem starannie dobrać odpowiedni produkt do każdego malucha, by spełniał podstawowe wymogi bezpieczeństwa.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*