Co wpływa na komfort snu?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jakość snu wpływa na każdą sferę naszego życia. Łatwo zaobserwować to po bezsennej nocy, gdy przez cały dzień nie potrafimy znaleźć sobie miejsca. Jesteśmy rozdrażnieni, szybko tracimy cierpliwość, nie wykonujemy naszych obowiązków efektywnie. Kiedy nie wysypiamy się przez dłuższy czas, podupada nasze zdrowie. Coraz częściej boli nas głowa i mięśnie, a na twarzy malują się oznaki przemęczenia. Podarujmy sobie zatem zdrowy sen. Sprawdźmy, co wpływa na jego komfort.

Po pierwsze: odpowiednie łóżko

Jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz – tę mądrość ludową znamy wszyscy, ale czy stosujemy ją na co dzień? Łóżko, które stoi w naszej sypialni, to już połowa sukcesu w walce o zdrowy i spokojny sen. Pamiętajmy o tym, że przesypiamy średnio jedną trzecią doby, na tym meblu na pewno nie powinniśmy więc oszczędzać. Znaczenie ma każda z jego części składowych. Zarówno materace, jak i stelaże do łóżek 80×200 lub innych, powinny być solidnie wykonane i charakteryzować się najwyższą jakością. Stopień twardości materaca jest kwestią indywidualną i powinniśmy dobrać go tak, aby odpowiadał naszym potrzebom.

Po drugie: wystrój sypialni

To, jak wygląda pomieszczenie, w którym spędzamy noc, również przekłada się na komfort naszego snu. Aranżację sypialni zaczynamy oczywiście od samego łóżka. W pierwszej kolejności wybieramy jego rozmiar. Następnie kupujemy odpowiedni stelaż, na przykład w tym sklepie: https://www.drewnoflex.pl/stelaze-do-lozek-140×200. Teraz możemy zająć się ścianami, które malujemy na jasny kolor. Na koniec do sypialni wstawiamy dodatki. Nie przesadzajmy jednak z ich ilością.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*