Coaching – jakie ma zalety to rozwiązanie?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Coaching, stosunkowo nowe pojęcie w świecie korporacyjnym, w ciągu ostatnich kilku lat zyskuje coraz większą popularność. Fakt, że nie jest jeszcze powszechną praktyką, można tłumaczyć tym, że jest to wciąż młode zjawisko i niewiele osób wie, jak je skutecznie uprawiać.

Coaching to proces pracy z jednostką (lub grupą), który ma pomóc jej w osiągnięciu określonych celów, poprzez udzielanie wskazówek i informacji zwrotnych. Opiera się na przekonaniu, że jeśli weźmiesz odpowiedzialność za własny rozwój i wzrost, możesz prowadzić bardziej satysfakcjonujące, udane i produktywne życie.

Jakie są zalety coachingu?

Rozwój osobisty 

Coaching pomaga w rozwoju osobistym i zawodowym, dzięki czemu można osiągnąć więcej w pracy i życiu. Pozwala określić, co wymaga poprawy lub zmiany, abyś mógł poprawić swoje wyniki w dowolnej dziedzinie życia (zawodowej lub osobistej). Może to obejmować takie obszary jak umiejętności komunikacyjne, umiejętności zarządzania czasem, kreatywność itp.

Praca zespołowa 

Coaching pomaga budować zaufanie między współpracownikami, ponieważ zachęca do otwartych dyskusji na temat ważnych kwestii, takich jak relacje w miejscu pracy czy wydajność pracy. Zachęca również do pracy zespołowej, ponieważ pomaga członkom zespołu czuć się wspieranym przez swojego menedżera lub kolegę(ów).

Jeśli chcesz skorzystać z zalet coachingu, to koniecznie sprawdź witrynę internetową: https://meritum-coaching.pl/edycja-wroclaw.html.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*