Ile kilometrów można przejechać dziennie kamperem bez dodatkowych opłat?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kampery stają się coraz bardziej popularne w ostatnich latach. Podróżowanie nimi należy do jednych z najtańszych możliwości oraz jest niezwykle wygodne. Pozwala też przemierzać świat w dowolnie zaplanowany sposób. Daje ogromną niezależność – dziś tu, jutro tam. W wielu krajach kamperem można parkować wszędzie. Oczywiście trzeba sprawdzić wcześniej, jak wygląda sytuacja w miejscu, do którego ktoś się wybiera. Warto jednak wiedzieć, za co mogą zostać naliczone dodatkowe opłaty, żeby nie być zaskoczonym podczas rozliczenia.

Dodatkowe opłaty za podróżowanie

Ruszając w podróż, koniecznie warto sprawdzić jaki jest dzienny limit kilometrów. Zwykle jest to od 200 – 400 km na dzień, w zależności od wypożyczalni, sezonu, rodzaju samochodu. Po jego przekroczeniu będą naliczane dodatkowe opłaty za każdy następny odcinek trasy. Nie oznacza to jednak, że trzeba rozkładać podróż do Chorwacji na kilka dni. Jeśli wynajmuje się pojazd na 14 dób, to przy przykładowym limicie 200 km opłata będzie naliczana za przekroczenie 2800 km.

Oczywiście w różnych firmach te ograniczenia i opłaty wyglądają różnie, ale może być to nawet cena około 1 – 2 zł za każdy kilometr. Jeśli ktoś decyduje się na wynajem kamperów w Krakowie, warto żeby skorzystał z usług wypożyczalni, która nie posiada takiego limitu. Jest to szczególnie wygodne, jeśli zamierza się dużo podróżować lub udać się do odległego miejsca.

Decydując się na taką formę spędzenia urlopu, najważniejsze jest dokładne zapoznanie się z warunkami umowy i dbanie o wypożyczony sprzęt.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*