Czy kolor mebli ma znaczenie

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Urządzając mieszkanie, zwykle zaczyna się od wyboru koloru farby na ściany i podłogi np. paneli, płytek ceramicznych czy nawet dywanów, które mają podłogę zakryć, aby było bardziej przytulnie. Mniejszą uwagę przykłada się do wyboru kolorystyki mebli. Co prawda, każdy sklep meblowy ma wiele różnych modeli mebli, a bardzo często można wybierać nie tylko wielkość zestawu przez dodawanie kolejnych elementów, ale też samą kolorystykę czy materiał wykończenia. Zwłaszcza w wypadku zestawów wypoczynkowych możliwe jest wybieranie koloru, wzoru i materiału obszycia kanap.

Ciepłe kolory tworzą przyjazne wnętrze

Uważa się, że pomalowanie mieszkania na ciepłe kolory takie jak żółty, pomarańczowy, łagodne odcienie czerwonego wpływają na poczucie domowego ciepła przez osoby użytkujące taki dom. Jednak sporo osób stawia też na białe ściany, ponieważ pasują one neutralnie do wszystkich mebli, a przede wszystkim optycznie powiększają wnętrze.

Biały lub inny neutralny kolor sprzyja też postawieniu w mieszkaniu mebli o wyróżniającej się kolorystyce. Mogą to być sofy fioletowe zestawione z granatowym stolikiem i poduszkami ze wzorem marmuru, które są obecnie niezwykle modne. W ten sposób mieszkanie nie będzie wydawało się zimne czy też puste. Oczywiście nie trzeba od razu kupować wszystkich mebli w wyrazistych kolorach, ale warto postawić choć na jedną sofę, która będzie się wyróżniać kolorem.

Ponadto, stawiając na jeden wyrazisty mebel, będzie przyciągał uwagę i w ten sposób można ukryć na przykład nie wykończoną ścianę po przeciwnej stronie czy inne elementy w mieszkaniu, które wymagają remontu. Jest to świetna metoda odwrócenia uwagi i przyciągnięcia jej w inne miejsce.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*