Czy Kostka Rubika zrobi z Ciebie geniusza? Przekonaj się!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kostka Rubika to zabawkowa układanka, która składa się z 26 mniejszych kostek na mechanizmie obrotowym. Głównym celem jest skręcenie i obrócenie zewnętrznych warstw kostki, aby dopasować wzór na jednej stronie kostki. Kostka Rubika fascynuje całe pokolenia. Występowała w filmach, była używana jako rekwizyt w programach telewizyjnych, a nawet pojawiła się na znaczkach pocztowych. Dzisiaj możesz ją kupić na stronie: https://skleprozmaitosci.pl/.

Historia

Została wynaleziona przez Erno Rubika, architekta i profesora Akademii Sztuk Użytkowych i Rzemiosła (obecnie Węgierski Uniwersytet Sztuk Pięknych). Zaczął go rozwijać jako narzędzie dydaktyczne dla swoich studentów, aby rozwijać ich umiejętności rozumowania przestrzennego. Chciał stworzyć coś, co pomogłoby im nauczyć się o trójwymiarowych obiektach i ich właściwościach poprzez ruch.

Rubik stworzył swój pierwszy prototyp używając kartonowych elementów sklejonych gumkami, ale później przeszedł na części plastikowe. Po opatentowaniu projektu Rubika w 1975 roku, został on wyprodukowany w 1983 roku przez Ideal Toys Corporation w Budapeszcie na Węgrzech, jednak stał się powszechnie dostępny dopiero cztery lata później, kiedy Ideal Toys Corporation udzieliła licencji na jego produkcję innym firmom.

Korzyści

Jakie korzyści można uzyskać dla swojego mózgu podczas używania Kostki Rubika?

  • Może zwiększyć Twoje umiejętności rozwiązywania problemów;
  • Pomaga myśleć o tym, jak rzeczy pasują do siebie (świadomość przestrzenna) i jak je przenosić (koordynacja ręka-oko);
  • Może pomóc złagodzić stres poprzez zajęcie umysłu, zwłaszcza jeśli łatwo się frustrujesz.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*