Czy wiesz, czym są systemy B2B? Tego nie wiedziałeś!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

System B2B to system komputerowy, który obsługuje transakcje pomiędzy firmami. Systemy te są wykorzystywane przez firmy do wymiany informacji i produktów z innymi firmami. Celem systemów B2B jest automatyzacja procesu transakcji biznesowych, tak aby były one bardziej efektywne, opłacalne i usprawnione. Na stronie internetowej https://omnicommerce.pl/system-b2b/ możesz zobaczyć przykład takiego systemu.

Rodzaje systemów B2B

Systemy B2B można podzielić na trzy główne kategorie:

  1. Elektroniczna wymiana danych (EDI). EDI to ustandaryzowana metoda wymiany danych między przedsiębiorstwami. Oprogramowanie EDI umożliwia firmom wysyłanie dokumentów, takich jak zamówienia zakupu lub faktury, bezpośrednio ze swoich komputerów do komputerów partnerów handlowych. Eliminuje to potrzebę ręcznej pracy papierkowej i zapewnia, że obie strony mają aktualny zapis swoich wzajemnych transakcji biznesowych.
  2. Technologia integracji aplikacji biznesowych (BAIT). BAIT łączy wiele programów w jeden ujednolicony system, dzięki czemu mogą się one ze sobą płynnie komunikować bez konieczności ręcznego wprowadzania danych do wielu systemów w celu stworzenia jednego, kompletnego obrazu ich działalności.
  3. Zarządzanie procesami biznesowymi (BPM). Systemy BPM pozwalają firmom na odwzorowanie wszystkich kroków danego procesu biznesowego, tak aby można było go zautomatyzować w jak największym stopniu za pomocą technologii. Na przykład, jeśli masz proces, w którym ktoś potrzebuje zatwierdzenia przez wiele osób.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*