Jakie udogodnienia dla klientów oferują firmy leasingowe?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Leasing to jeden z najkorzystniejszych sposobów finansowania samochodu. Pozwala on cieszyć się nowym samochodem bez tworzenia zobowiązania kredytowego w wysokości wartości pojazdu, zabezpiecza nas przed utratą wartości konkretnego modelu i jednocześnie pozwala uniknąć jednorazowego wydatku ogromnej sumy na zakup. Nasz pieniądze mogą więc nadal spokojnie na siebie pracować lub zostać wykorzystane na inne cele, takie jak remont domu, zakup innej nieruchomości lub rozwój przedsiębiorstwa. Odłożoną na zakup pojazdu sumę, dzięki leasingowi, możemy też przeznaczyć na tzw. poduszkę finansową, która będzie naszym zabezpieczeniem na czarną godzinę. Z tej formy finansowania mogą obecnie skorzystać już nie tylko przedsiębiorstwa, w wariancie konsumenckim jest on też dostępny dla osób prywatnych.

Zalety leasingu

W celu wyjścia naprzeciw potrzebom klientów niektóre firmy leasingowe oferują coraz to ciekawsze i korzystniejsze rozwiązania. Podstawową zaletą tego rodzaju finansowania jest to, że możemy jeździć fabrycznie nowym samochodem, a nie musimy spłacać czy pokrywać z góry całej jego ceny. Nowe auta bardzo szybko tracą na wartości, dzięki takiemu rozwiązaniu oszczędzamy więc masę pieniędzy. Poprzez brak konieczności spłacenia całej sumy możemy też pozwolić sobie na droższy i bardziej komfortowy samochód. Nie musimy już wybierać najtańszych opcji w obawie przed bezpowrotnym „utopieniem” pieniędzy. Spokojnie możemy celować w segment D lub E.

Auta klasy średniej lub wyższej to nie tylko prestiż, ale też wygoda i większe bezpieczeństwo, szczególnie w trasie. Jest w czym wybierać, szeroka oferta leasingodawców zawiera między innymi topowe modele marek takich jak Volkswagen, Skoda, Seat czy Audi leasing w nowoczesnej odsłonie to także brak wkładu własnego. Większość firm zajmujących się tą metodą finansowania oferuje umowy niewymagające wniesienia opłaty początkowej. Co ciekawe, nie podnoszą one w żaden sposób wysokości rat i nie ukrywają żadnych dodatkowych opłat w ramach rekompensaty. Możemy też oczywiście wnieść wkład własny, wtedy nasza rata ulegnie dodatkowemu obniżeniu.

Finansowanie na miarę XXI wieku

Leasing w dzisiejszych czasach oferuje możliwości, o których do niedawna można było tylko pomarzyć. Przodujące na rynku firmy wprowadzają tzw. elastyczne zakończenie umowy. Nie musimy decydować o tym, jak zakończy się nasza współpraca z przedsiębiorstwem w momencie podjęcia finansowania. Możemy użytkować samochód przez określony czas i w momencie spłacenia ostatniej raty zdecydować, czy chcemy go zwrócić, wymienić na inny w ramach kolejnej umowy czy wykupić na własność.

Firmy współpracujące z grupą Volkswagen, oprócz dużego wyboru modeli w różnych segmentach pozwalają też na personalizację samochodu. Proces przebiega tak samo, jak przy zakupie bezpośrednio z salonu. Możemy więc dowolnie wybrać kolor lakieru, wersję silnikową i dobrać dodatkowe wyposażenie w zależności od własnych preferencji. Jest to szczególnie korzystne, jeśli rozważamy wykupienie auta na własność. Wszystkie dodatkowe opcje nie wymagają też dodatkowych nakładów finansowych, zostają po prostu wliczone w raty leasingu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*