Dermatolog – jakie choroby leczy? Czym się zajmuje?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dermatolodzy to lekarze, którzy leczą pacjentów z chorobami skóry. Mogą również wykonywać zabiegi chirurgiczne w przypadku bardziej skomplikowanych problemów skórnych.

Dermatolog z http://www.dermatoestetica.pl/ może pomóc Ci z wieloma różnymi problemami związanymi ze skórą.

Trądzik

Jest to powszechny problem, który dotyka nastolatków i młodych dorosłych. Trądzik jest spowodowany przez bakterie, które blokują pory i powodują stan zapalny. W takim przypadku dermatolog może przepisać antybiotyki lub inne leki w celu leczenia.

Łuszczyca

Jest to przewlekłe schorzenie związane z występowaniem na skórze czerwonych plam, które z czasem mogą się łuszczyć lub pogrubiać. Zazwyczaj zmiany te pojawiają się na łokciach i kolanach, ale może również wystąpić na innych częściach ciała, takich jak skóra głowy, dłonie lub stopy. Dermatolog w takiej sytuacji dobiera i przepisuje odpowiednie kremy lub maści.

Egzema

Stan ten powoduje suchość i podrażnienie na niektórych obszarach ciała, takich jak nadgarstki lub kostki, gdzie mogą się rozwinąć swędzące plamy, które pozostawiają po sobie małe czerwone zgrubienia, gdy się je drapie. Warto w takiej sytuacji jak najszybciej udać się do dermatologa, który pomoże zapobiec rozwojowi choroby.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*