Dlaczego warto pisać piórem wiecznym?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kiedyś pióro wieczne było czymś wyjątkowym oraz ekskluzywnym. Po części zostało tak do dziś, z tym że pióra są już szerzej dostępne i kupuje się je nawet dzieciom. Pióro wieczne posiada wiele zalet, które sprawiają, że sięgamy po nie chętniej niż po zwykły długopis.

Dlaczego warto pisać piórem wiecznym?

1. Lżejszy i wygodniejszy sposób pisania
Pisanie piórem daje zupełnie inne odczucia niż pisanie zwykłym długopisem. Pióro sprawia, że nie musimy mocno przyciskać stalówki. Zapewnia ono płynny oraz delikatny ruch ręki. Atrament wypływa dużo łatwiej, a zmęczenie ręki od pisania zdarza się dużo rzadziej.

2. Długowieczność
Podczas gdy przeciętny długopis posłuży nam dość krótko, dobrej jakości pióro może być z nami całe życie. Może być to również pamiątka, którą przekażemy dzieciom lub wnukom.

3. Większy wybór kolorów
Jest o wiele większa różnorodność kolorów atramentów niż wkładów do długopisów. Łatwiej będzie nam znaleźć swój ulubiony odcień, a także zmieniać go w razie potrzeby.

4. Poprawa charakteru pisma
Pióro wieczne sprawia, że wykonujemy płynniejsze ruchy ręką i dzięki temu stopniowo udoskonalamy charakter pisma.

5. Lepsze odczucia dla dłoni
Często nie zdajemy sobie sprawy, jak bardzo zwykły plastikowy długopis jest niewygodny dla dłoni, dopóki nie zaczniemy pisać dobrej jakości piórem. Pisanie staje się prawdziwą przyjemnością.

Na rynku dostępna jest cała gama piór wiecznych. Dużym zainteresowaniem cieszą się pióra faber castell, a szczególnie eleganckie pióro wieczne faber-castell basic leather. Jest to świetne pióro wieczne za przystępną cenę.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*