Do czego wykorzystuje się palnik gazowy?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Palnik gazowy to urządzenie, które spala propan lub gaz ziemny w celu wytworzenia płomienia. Wytwarzany przez palnik płomień jest wykorzystywany do cięcia, które za pomocą ciepła przecinają metal i inne materiały. Palnik gazowy może być również używany do podgrzewania metali w celu ich zginania lub kształtowania w różne formy.

Jak działa palnik gazowy?

Podstawowym elementem palnika gazowego dostępnego w sklepie internetowym https://olszar-sklep.pl/palnik-gazowy, jest zespół zaworów. Ta część zawiera wewnętrzne elementy, które pozwalają na wejście sprężonego gazu do palnika i przepłynąć przez jego system przewodów. Gdy zawory są otwarte, paliwo wpływa do komory spalania, gdzie miesza się z tlenem przed zapaleniem w reakcji przypominającej wybuch, zwanej spalaniem. Powstałe ciepło powoduje, że gazy o wysokim ciśnieniu i temperaturze gwałtownie rozszerzają się na zewnątrz – rozszerzenie to tworzy wiatr ciśnienie na zewnątrz rury palnika.

Co wyróżnia palniki gazowe?

Palnik gazowy wytwarza więcej ciepła niż jakikolwiek inny rodzaj narzędzia tnącego ze względu na bardzo wysoką temperaturę płomienia, która wynosi od 2000°C do 3000°C. To czyni go idealnym do pracy z metalami takimi jak miedź, stal, aluminium czy mosiądz, które mają wysokie temperatury topnienia.

Palniki gazowe znajdują powszechnie stosowane w różnych zakładach przemysłowych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*