Gdzie pojechać na narty?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wyjazdy na narty stają się coraz powszechniej organizowanymi wydarzeniami. Dzięki temu, mamy dostęp do już szerokiej – ale wciąż rozbudowywanej – oferty. Pośród Polaków do najpopularniejszych państw, w których skorzystać można z atrakcji górskich należą, chociażby: Słowacja, Czechy, Austria, Niemcy czy Włochy. Które pasma górskie warto zwiedzić na początku naszej przygody narciarskiej?

Austria i Włochy

Austria cieszy się wysoką opinią pośród zapalonych narciarzy i snowboardzistów. Setki kilometrów tras, zapierające dech krajobrazy, a przede wszystkim lodowce, które gwarantują dobre warunki. Minusem jednak okazać się może czas dojazdu do poszczególnych ośrodków – Austria stawia raczej na mniejsze pensjonaty położone gdzieś na uboczu, a nie przy samych stokach. Jednocześnie praktycznie z każdego miejsca odjeżdżają specjalne skibusy, które dowożą narciarzy do wybranego punktu. Więcej na temat wyjazdów w góry do Austrii można dowiedzieć się na portalu WinterEvent, który zajmuje się ich organizacją. 

Kolejną wartą uwagi lokalizacją są Włochy – takie rejony jak Val di Sole czy narty we włoskim Livigno słyną z dobrych warunków oraz słonecznej pogody. Co więcej, włoskie góry to idealne połączenie zróżnicowanych tras (dostosowanych zarówno dla początkujących, jak i bardziej doświadczonych amatorów zimowego szaleństwa) oraz przystępnych cen. Jeśli zależy nam na budżetowej wyprawie, to Włochy będą najlepszym wyborem. Nie da się również ukryć, że kraj ten z roku na rok staje się pośród Polaków coraz bardziej popularny.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*