Jak bezpiecznie zagęścić włosy?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Osłabione i rzadkie włosy ze skłonnością do wypadania to problem wielu kobiet. Dla większości z nich jest to ogromny powód do kompleksów, dlatego często szukają sposobów, które pozwoliłyby skutecznie i trwale zagęścić fryzurę. Podstawą jest oczywiście stosowanie odpowiednich zabiegów pielęgnacyjnych – koniecznie z wykorzystaniem delikatnych i pozbawionych szkodliwych substancji kosmetyków. Dodatkowym rozwiązaniem są różnego rodzaju doczepy i toppery

Cierpliwość i systematyczność to warunek sukcesu

Osoby mające problemy z rzadkimi włosami muszą przede wszystkim zdać sobie sprawę, że nie da się bezpiecznie poprawić ich stanu w ekspresowym czasie. Pierwsze rezultaty pojawiają się zazwyczaj po kilku, a często nawet kilkunastu miesiącach. Należy zacząć od odżywienia włosów za pomocą prawidłowej diety i stosowania właściwych kosmetyków pielęgnacyjnych. Jeśli chodzi o ten pierwszy element, to zaleca się spożywanie produktów z dużą zawartością witamin z grupy B, A i E (bez SLS), a także cynku, żelaza, krzemu oraz nienasyconych kwasów tłuszczowych.

Pożądane kosmetyki to natomiast m.in. szampony z ekstraktem z ziół (bez SLS), wcierki z wyciągiem z wody brzozowej, placenty i kozieradki, a ponadto odżywki z proteinami i emolientami (o działaniu silnie nawilżającym). Istnieje też szereg innych metod – co prawda nie naturalnych, ale za to znacznie szybszych. Zaliczamy do nich zabieg zagęszczania z użyciem mikroskopijnych nanowłókien keratynowych, stosowanie specjalnego pudru dodającego fryzurze objętości oraz korzystanie z topperów, czyli dopinek wykonanych z wysokiej jakości włosów ludzkich. Ostatnie z wymienionych produktów znajdziemy np. w bogatej ofercie tego sklepu internetowego: https://hairlux.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*