Jak dopasować biżuterię do sukienki?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Elegancka biżuteria, odpowiednio dobrana do stroju jest jego wykończeniem, może dodać charakteru i stylu. Efektowne kolczyki czy naszyjnik mogą zupełnie odmienić stylizację i jej charakter. Ważne by nie by nie były zbyt przytłaczające i krzykliwe. Od czego więc zależy ich wybór?

Fason sukienki a biżuteria

Jednym z najważniejszych kryteriów doboru biżuterii do sukienki jest jej krój, a przede wszystkim rodzaj dekoltu. Jest to dość istotne, bo przy pomocy odpowiednich ozdób można optycznie zmienić sylwetkę, na przykład ją wydłużyć, natomiast  nie pasujące dodatki  zepsują nawet piękną kreację. Sukienki zabudowane są dość problematyczne pod względem dopasowania do nich biżuterii. Nie każdy naszyjnik będzie przy nich ładnie wyglądał, powinien być raczej delikatny i krótki, chyba, że dekolt wykończony jest golfem, wtedy dość długa delikatna zawieszka optycznie wysmukli szyję.

Do zabudowanych kreacji świetnie nadają się smukłe, efektowne kolczyki, a także bransoletki. Szczegółowe porady dotyczące ozdabiania takich sukienek można znaleźć na stronie: https://goldmaxx.pl/blog/nowosci/jaki-naszyjnik-do-zabudowanej-sukienki. Inny, popularny rodzaj dekoltu, tak zwany serek, albo inaczej V, pozwala na szerszy wybór naszyjników. Ładnie będą wyglądały łańcuszki, podkreślające kształt wycięcia, ale także duże geometryczne kolczyki.

Kolor sukienki ma znaczenie

Kolorystyka kreacji i dobranej do niej biżuterii muszą ze sobą współgrać, więc do sukienek w chłodnych barwach ładnie pasować będą srebrne ozdoby, a do ciepłych kolorów raczej złote. Wzór tkaniny i rodzaj materiału również stanowią ważny wyznacznik wybieranych dodatków. Wiele możliwości w tej kwestii daje czarna sukienka, która może być tłem różnego rodzaju biżuterii, w tym przypadku to ozdoby nadają charakteru całej kreacji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*