Jak dopasować krzesła do stołu?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dobór krzeseł do stołu nie wydaje się nam niczym skomplikowanym. Nie jest to też wyzwanie, które zająć nam by mogło sporo czasu, jednakże nie należy pomijać tego elementu przy wyborze mebli do mieszkania. Obecnie w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych dostępnych jest dużo modeli krzeseł cechujących się do tego różnorodnymi formami oraz kształtami. Dzięki wielobarwności produktów z łatwością dopasujemy je do stołu.

Na co zwrócić szczególną uwagę?

Oczywistym jest to, że stół wraz z krzesłami nie powinien zbytnio ze sobą kontrastować. Nie chodzi tutaj o sam kolor, lecz bardziej o reprezentowany styl czy kształt – nie wszystko bowiem do siebie pasuje. Jeśli nie jesteśmy fanami zbytniej ekstrawagancji i rzucających się w oczy mebli, warto postawić na bardziej uniwersalne produkty, jak krzesła tapicerowane z poduszką (np. takie https://meblo-strefa.pl/meble-pokojowe/krzesla/tapicerowane/z-poduszka). Z łatwością wtopią się w otoczenie i sprawdzą tym bardziej, gdy wnętrza naszego mieszkania pokryte są stonowanymi barwami i neutralnymi dodatkami.

Z kolei krzesła barowe hokery odnajdą się w przestrzeniach nowoczesnych, minimalistycznych i charakteryzujących się dużą powierzchnią. Świetnie też pasują do kuchni połączonej z salonem i wyposażonej w minibarek. Jednak przy wyborze zwróćmy uwagę na ich szerokość, wysokość krzesła oraz samego oparcia, co pozwoli nam naturalnie wpasować je w daną powierzchnię. Aby osoba, która siedzi przy stole czuła się komfortowo i swobodnie siedzisko powinno znajdować się około 30 cm poniżej blatu. Poza tym, mebel ten musi współgrać estetycznie z resztą otoczenia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*