Jak działa yerba mate na ciało człowieka?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Yerba mate to rodzaj naparu przygotowanego z ostrokrzewu paragwajskiego, który oryginalnie wywodzi się z krajów Ameryki Łacińskiej. Yerba mate w ostatnim czasie zyskuje sobie wielu sympatyków. Zazwyczaj mówi się o smaku i wyjątkowych właściwościach tego napoju, jaki jest więc jego wpływ na ciało człowieka?

Czy yerba mate jest dla nas zdrowa?

Jak najbardziej. Yerba posiada szereg zalet. Przede wszystkim oprócz jej znanych właściwości pobudzających, działa oczyszczająco. Zioła tego wywaru przyczyniają się do usuwania z organizmu szkodliwych toksyn, złogów i metali ciężkich. Picie yerby sprawia, że czujemy się zdrowiej, przyspiesza się również metabolizm. Ponadto napar posiada szereg witamin, antyoksydantów i minerałów, które pozytywnie wpływają na zdrowie fizyczne i samopoczucie – wzmacniają również system immunologiczny, odpowiedzialny za odporność.  

Koncentracja i energia

Yerba mate posiada w swoim składzie rodzaj kofeiny, zwany mateiną. Dzięki temu, że delikatnie pobudza układ nerwowy, dostarcza nam energii, ożywia umysł do efektywniejszego myślenia i pozytywnie wpływa na koncentrację. Kofeina w yerba mate jest lepsza niż w tradycyjnej kawie – mała czarna może bowiem doprowadzić do drażliwości, niepokoju, bezsenności czy nawet odwodnienia. Yerba natomiast działa łagodnie. Więcej artykułów, rozwiewających wszelkie wątpliwości, co do działania tego napoju oraz sklep, w którym możemy wybrać rodzaj yerby specjalnie dla siebie, dostępne są pod adresem: https://ellatinoshop.com/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*