Funkcje wózków dziecięcych na które trzeba zwrócić uwagę przy zakupie

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wybór odpowiedniego wózka dziecięcego to jedna z najważniejszych decyzji, którą muszą podjąć wszyscy młodzi rodzice. Szczególnie przy pierwszym dziecku może stanowić ona nie lada wyzwanie. Jeśli jednak wezmą pod uwagę kilka podstawowych cech, na pewno podejmą właściwą decyzję. 

Funkcjonalny i lekki

Taki właśnie powinien być przede wszystkim wózek dziecięcy. Wbrew pozorom, mimo niewielkiej wagi małego człowieka, który będzie jego pasażerem, wózek dziecięcy bywa bardzo ciężki. Dziecko stanowi jedynie niewielką część jego wagi. Dodatkowo bywa obciążony zakupami, torbą z pieluchami i innymi gadżetami dla niemowląt.

Wszystko to sumarycznie stanowi nawet kilkanaście kilogramów. Ciężki wózek trudno jest prowadzić a dłuższe spacery przestają być przyjemnością. O funkcjonalności wózka dziecięcego świadczy również łatwość jego składania. Producenci często zapewniają prosty mechanizm, umożliwiający złożenie wózka nawet jedną ręką. To bardzo przydatne pidczas przejazdów na zakupy lub wakacje. Np. wózki mutsy evo dodatkowo posiadają bardzo lekki i funkcjonalny stelaż, który sprawdzi się w wielu sytuacjach. 

Wygodna przede wszystkim

Jedną z najważniejszych funkcji wózka dziecięcego powinna być ergonomiczna i wygodna gondola. To dzięki niej niemowlę będzie chętniej spędzać czas w wózku z przy okazji zdrowo się rozwijać. Warto również zwrócić uwagę na regulowaną rączkę. To dzięki niej zarówno wyższa jak i niższa osoba będzie mogła prowadzić wózek podczas spaceru. Przydatna funkcja to także odpinane i zwrotne koła.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*