Jak rozpoznać torbę ekologiczną?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jeśli szukasz sposobu, aby zmniejszyć swój ślad węglowy i chronić środowisko, jedną z rzeczy, które możesz zrobić, jest przejście na torby spożywcze wielokrotnego użytku.

Ale skąd możesz wiedzieć, czy torby, które kupujesz, są naprawdę przyjazne dla środowiska? Oto kilka wskazówek, jak wybrać torbę, która będzie dobra zarówno dla Ciebie, jak i dla naszej planety:

Szukaj bawełny organicznej

Bawełna organiczna jest uprawiana bez użycia pestycydów i środków chemicznych, co oznacza, że jest lepsza dla środowiska i bezpieczniejsza dla osób, które mają z nią do czynienia. W procesie uprawy bawełny nie stosuje się również genetycznie modyfikowanych nasion ani nawozów.

Wybieraj plastik lub tkaninę z odzysku

Wiele sklepów spożywczych używa plastikowych toreb z recyklingu jako alternatywy dla jednorazowych toreb plastikowych. Torby ekologiczne są bardziej przyjazne dla środowiska niż zwykłe torby plastikowe, ponieważ można je ponownie wykorzystać zamiast wyrzucać po jednym użyciu. Są również bardziej wytrzymałe niż torby papierowe, co oznacza, że będą służyć dłużej – i pozwolą Ci zaoszczędzić pieniądze! Jeśli sklep nie oferuje toreb plastikowych wykonanych z materiałów pochodzących z recyklingu, poszukaj takich, które są wykonane z materiałów organicznych, takich jak juta lub konopie, a nie z tworzyw sztucznych na bazie ropy naftowej (które mogą wypłukiwać chemikalia do żywności).

Zwróć uwagę na numery na etykiecie torby

Chcesz torbę, która ma niski numer w trójkącie recyklingu, co oznacza, że jest wykonana z materiałów, które można poddać recyklingowi. Jeśli nie możesz znaleźć toreb wykonanych z materiałów pochodzących z recyklingu, poszukaj takich, które posiadają przynajmniej dwie z następujących cech: biodegradowalne i kompostowalne (te ulegną rozkładowi w kompostowniku przemysłowym), wielokrotnego użytku lub nadające się do recyklingu (te mogą być ponownie wykorzystane lub przekształcone w nowe produkty).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*