Jak skomponować wnętrze w eleganckim stylu

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Elegancja zawsze jest w modzie. Ponadczasowe, klasyczne aranżacje zawsze są dobrym pomysłem, jeżeli zależy nam na wyglądzie i estetyce wnętrza. Chcąc stworzyć taką przestrzeń, postaw na dwa, maksymalnie trzy kolory będące na pierwszym planie. Dzięki temu stworzysz spójną kompozycję, która jednocześnie będzie łatwa do modyfikowania. Postaw na wysokiej jakości meble, mające prostą, klasyczną formę. Wówczas unikniesz wrażenia chaosu i niespójności.

Nie bój się ekstrawaganckich i nieoczywistych dodatków

Ciekawym dodatkiem mogą być płytki elewacyjne. Najlepiej postawić na te w stonowanych kolorach, dzięki czemu łatwo będzie je dopasować do reszty wnętrza. Najciekawsza w przypadku takich płytek jest zazwyczaj faktura, która może stanowić niebanalny element naszego wnętrza. W dobrym guście może być również postawienie na ciekawy materiał, z którego wykonane zostaną ozdobne poduszki, będące dekoracją np. w salonie. Zabawa fakturą i teksturą przedmiotów potrafi dać zaskakująco dobre rezultaty.

Eleganckie wnętrze może nosić znamiona luksusu. Chcąc nadać swojej przestrzeni właśnie takiego charakteru, warto pomyśleć o dużych lustrach i dobrze dobranym oświetleniu. Doskonałym wyborem będą także podłogi ceglane, parkiet lub obrazy wiszące na ścianie. Elegancja zawsze idzie w parze z jakością. Dlatego dużo lepiej jest zdecydować się na mniejszą ilość ozdób i mebli, stawiając za to na produkty wykonane ze smakiem i przy użyciu materiałów odznaczających się wysoką jakością. Dobre wykonanie i klasyczne formy obronią się same.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*