Używany czy nowy – jaki sprzęt wybrać do surfingu

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Surfing oraz windsurfing to sporty wodne, które zapewniają optymalną dawkę zdrowej adrenaliny i niezapomnianych wrażeń, nic więc dziwnego, że cieszą się one sporym zainteresowaniem. Niestety, nie należą one do tanich. Zakup niezbędnego sprzętu to spory wydatek, zwłaszcza, gdy są to rozwiązania z wyższej półki.

Ile kosztuje sprzęt do surfingu?

W sklepach sportowych, oferujących sprzęt surfingowy i windsurfingowy, znaleźć można szeroki wachlarz propozycji, różniących się ceną i jakością. Wybierając konkretny zestaw, należy kierować się przede wszystkim indywidualnymi potrzebami i możliwościami finansowymi.
Deski surfingowe można kupić już za dwa tysiące złotych, drugie tyle kosztuje średniej klasy żagiel, nieco mniej maszt. Niezbędnym akcesorium jest także osprzęt i odpowiednie ubranie – wygodne, nie krępujące ruchów i zapewniające jednocześnie odpowiednią ochronę całego ciała.
Należy także pamiętać o kosztach dojazdu, ewentualnego zakwaterowania i wyżywienia, a w przypadku osób rozpoczynających przygodę z surfingiem także opłatę za szkolenie.

A może używane?

Koszt zakupu nowego sprzętu do surfingu często przewyższa możliwości budżetowe przeciętnego mieszkańca naszego kraju, nie oznacza to jednak, że należy rezygnować z marzeń. Alternatywą jest w tym przypadku sprzęt używany, który bez problemu można znaleźć na serwisach aukcyjnych, w sklepach internetowych, a nierzadko także stacjonarnych.
Używane deski surfingowe są nawet o połowę tańsze niż nowe, na podobnym poziomie utrzymują się pozostałe akcesoria. Nierzadko jest sprzęt mało używany, sprzedawany przez osoby, które zakupiły nowy sprzęt, skorzystały z niego kilka razy, jednak stwierdziły, że surfing nie jest ich pasją.
Największym zainteresowaniem cieszą się używane deski surfingowe, nota bene, najdroższy element wyposażenia.

Odpowiedni strój

Ważną funkcję spełnia także odpowiedni strój surfingowy, który powinien być lekki, odpowiednio dopasowany i skutecznie chroniący ciało przed zimnem.
Pianka neoprenowa Jet Pilot to materiał, z którego wykonywane są wysokiej jakości kostiumy surfingowe – zarówno męskie, jak i damskie. Kupując przedmiotowe akcesorium warto także zwrócić uwag

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*