Jak umeblować nowoczesny pokój dzienny?

Jak umeblować nowoczesny pokój dzienny?

Źródło: Andrea Piacquadio/Pexels

Ogrodnictwo i domUncategorized
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pokój dzienny to najbardziej dopieszczona część każdego mieszkania. Jest on nie tylko strefą relaksu domowników, lecz także powierzchnią reprezentacyjną. To tutaj podejmujemy bowiem gości, a nawet organizujemy imprezy. Z tego względu to właśnie na salonie skupiona jest większość uwagi podczas projektowania i meblowania każdego domu. Oto jak sprawić, by pomieszczenie to było zarówno przytulne, jak i nowatorskie.

Więcej przestrzeni

Nowoczesne wnętrza charakteryzują się przestrzennością. Nie oznacza to oczywiście zupełnego braku mebli, a jedynie rozsądny minimalizm. Aranżując pokój dzienny, skupiajmy się przede wszystkim na tym, aby nie zastawiać przejść i okien oraz nie blokować światła słonecznego. Jednym z ciekawszych rozwiązań jest całkowita rezygnacja z wysokich mebli, jak szafy czy regały. Popularnością cieszą się nowoczesne stoliki kawowe o wymyślnych, często nieregularnych kształtach. W oknach zamiast zasłon lub standardowych żaluzji możemy zamontować rolety dzień noc. Nie bójmy się też odważnych kolorów. Intensywnie żółty lub czerwony zestaw wypoczynkowy to bardzo dobry pomysł.

Przemyślany eklektyzm

Nowoczesności nie powinniśmy mylić z modernizmem. Powinna się ona kojarzyć raczej z kreatywnością, a nawet eklektyzmem. Obok futurystycznych foteli w salonie mogą być też obecne meble wykonane z postarzanego drewna. Przykładowe realizacje można zobaczyć na https://meble24sklep.pl/polka-scienna-primera-folia-drewno-postarzane-1132923-cm-379688.html. Industrialne lampy doskonale zwieńczają natomiast całość wnętrza.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*