Jak wkładać i wyjmować tampony?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Przez kilka dni w każdym miesiącu kobiety cierpią z powodu różnych dolegliwości związanych z menstruacją, Jednym z bardziej uciążliwych objawów jest krwawienie z pochwy, które należy zatamować za pomocą wybranego środka higienicznego – np. podpaski lub tamponu, które w różnych wariantach można znaleźć na https://gentleday.pl/. Zwłaszcza ten drugi produkt jest godny polecenia, ponieważ pozwala czuć się w pełni komfortowo i nie utrudnia funkcjonowania. Wiele młodych dziewcząt ma jednak problem z właściwym wkładaniem oraz wyjmowaniem tamponu. To właśnie z myślą o nich powstał ten poradnik. 

Instrukcja obsługi krok po kroku

Tampony są przeznaczone dla wszystkich kobiet, ale sprawdzą się szczególnie w przypadku pań aktywnych ruchowo, które nie chcą podczas okresu rezygnować z uprawiania sportu, chodzenia na siłownię, jogę czy nawet na basen. Miłośniczki ochrony środowiska powinny natomiast pomyśleć o tamponach z ekologicznej bawełny, które są naturalne i nie wywołują uczulenia. Oto krótki poradnik dla początkujących użytkowniczek, które nie mają jeszcze wprawy w aplikacji tego typu produktu:

  1. Wybieramy właściwy rozmiar – na początku zalecany jest tampon w wersji mini.
  2. Myjemy ręce, bo w przeciwnym razie bakterie mogłyby się dostać do pochwy.
  3. Usuwamy osłonkę zabezpieczającą produkt. 
  4. Rozprostowujemy sznurek i sprawdzamy, czy przypadkiem nie jest rozerwany.
  5. Delikatnie rozchylamy dłonią wargi sromowe i wkładamy tampon do pochwy (po łuku, najlepiej jak najgłębiej, kierując go ku dołowi pleców).
  6. Jeśli produkt został włożony poprawnie, wówczas nie powinnyśmy go wcale czuć. 

Tampon należy wymieniać średnio co 5-6 godzin. Usunięcie tego środka higienicznego jest banalnie proste – polega na złapaniu za końcówkę sznureczka i delikatnym jego ciągnięciu, aż do momentu ostatecznego wyjęcia z pochwy. Istotne jest, aby w trakcie tej czynności być jak najbardziej rozluźnioną. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*