Jak wykonać badania genetyczne, bez potrzeby wychodzenia z domu?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Badania genetyczne zdobywają na popularności – są łatwo dostępne, ceny analiz spadają, a do tego wyniki są wysoce wiarygodne. Badania genetyczne pozwalają na diagnostykę wielu schorzeń, które dają niejednoznaczne objawy i są trudne do wykrycia tradycyjnymi metodami. Co ważne, wiele analiz genetycznych można obecnie wykonać nawet bez konieczności wychodzenia z domu.

Dlaczego warto wykonać badania genetyczne?

Badania genetyczne to szybka i pewna diagnostyka, która pozwala wykryć wiele chorób na bardzo wczesnym etapie oraz takich, których diagnostyka jest wyjątkowo trudna. Większość chorób przewlekłych ma bowiem związek ze zmianami w genach. Przykładem jest rak piersi lub jajnika, który często jest genetyczny. Badanie BRCA pozwala sprawdzić, czy kobieta posiada mutację genetyczną, która może odpowiadać za rozwój nowotworu. Obecnie wśród badań genetycznych popularne są badania prenatalne, które są całkowicie nieinwazyjne i bezpieczne dla dziecka. Wiele osób decyduje się również na badanie całego genomu – takie badania są ważne przez całe życie i mogą dać odpowiedź na wiele nurtujących pytań, dotyczących stanu zdrowia.

Badania genetyczne bez wychodzenia z domu – to możliwe!

Testy genetyczne są możliwe do wykonania samodzielnie, bez wychodzenia z domu. Taką ofertę proponuje laboratorium takie jak np. https://euroimmundna.pl/. Wiele badań można bowiem wykonać na podstawie próbki wymazu z policzka, który pobiera się specjalnym zestawem. Istnieje również możliwość wykonania badań krwi w domu pacjenta – wówczas personel medyczny przy zachowaniu niezbędnych zasad higieny odwiedza pacjenta w domu, a wyniki można otrzymać pocztą lub drogą online.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*