Jak zmienić wystrój salonu bez remontu?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Chcesz coś zmienić w mieszkaniu, ale myślisz że wiąże się to z remontem? Malowanie ścian, zmiana podłogi na jaśniejszą/ ciemniejszą czy inne radykalne zmiany to dobry pomysł jeśli masz na to czas, ochotę i pieniądze. Czasem jednak wystarczy zmienić kilka elementów i wnętrze wygląda jak po wielkiej metamorfozie.

Zagraj w zielone

Pierwszym najprostszym i chyba najtańszym sposobem na odmianę salonu są rośliny. Ożywiają i odświeżają wygląd pomieszczenia, a niektóre nawet oczyszczają powietrze! Kilka drobnych kwiatów typu storczyk czy prymulka na parapecie lub kwietniku, wprowadzi do salonu powiew natury. Większa roślina, np. juka w dużej donicy na podłodze albo specjalnym podstawku będzie namiastką ogrodu. 

Dobrze dobrany materiał

Świetnym sposobem na efektowną odmianę jest zmiana koloru dodatków. Zasłony i poduszki na kanapie czy narożniku dobierz w podobnym kolorze i/lub wzorze, a będą tworzyły spójną całość w pomieszczeniu. Jeżeli masz puste miejsce w salonie i chcesz je zagospodarować w ciekawy sposób poszukaj ciekawego mebla np. na https://grekpol.pl. Komoda czy regał przydadzą się do przechowywania lub eksponowania ozdób, ale też same w sobie mogą być ozdobą.

Pusty kąt pokoju zapełnić może również fotel. Przyda się do czytania książek czy po prostu do odpoczynku. Będzie przy okazji zwracał na siebie uwagę albo tworzył piękną całość z całym pomieszczeniem, w zależności jaki materiał i fason wybierzesz. Duży wybór znajdziesz na https://www.grekpol.pl/pl/menu/meble/meble-wypoczynkowe/fotele/fotele-skandynawskie-173.html. Z pewnością dopasujesz jakiś do siebie i mieszkania.

Jak widzisz czasem wystarczy jedna dodatkowa rzecz, bądź zmiana koloru, pomieszczenie od razu staje się inne. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*