Jaką kanapę do salonu wybrać?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Salon to najważniejsze pomieszczenie w całym domu. Jest on pewnego rodzaju częścią wspólna, która powinna spełniać oczekiwania wszystkich domowników. Musi być zatem zarówno przytulny, funkcjonalny, jak i bezpieczny dla najmłodszych członków rodziny. Centrum salonu to oczywiście wygodna sofa, na której odpoczywamy, oglądamy telewizję czy spędzamy czas ze znajomymi. Czym się kierować wybierając idealną sofę?

Elegancja czy wygoda?

Styl kanapy zależy od gustu, upodobań i liczby osób, które z sofy będą korzystały. Najpopularniejsze kanapy to te w klasyczne, nowoczesne czy romantyczne, ale też meble w stylu nowojorskim. Najlepiej, aby kanapa, na którą się decydujemy, była jednocześnie atrakcyjna wizualnie i praktyczna — nie oznacza to nic innego jak dużo miejsca i dobry jakościowo materiał — tj. skóra naturalna, plusz, tkaniny żakardowe, skaj czy chociażby alcantara. Idealnie, jeżeli nasza kanapa posiada tzw. funkcję spania, co jest niezwykle przydatne w przypadku niezapowiedzianej wizyty rodziny lub przyjaciół.

Dla tych, którzy lubią szlachetne wnętrza

Ciężkie, długie zasłony, a do tego klasyczne, duże kanapy tzw. kanapy styl nowojorski, które wraz ze stolikiem kawowym tworzą pewnego rodzaju centrum pomieszczenia — i mamy wnętrza niczym z amerykańskiego filmu. Sofy tego typu świetnie komponują się ze wzorzystymi poduszkami, dodatkami niklowanymi oraz kolorami tj. brąz, ecru, odcienie szarości czy pudrowe róże. Stylowe meble New York, coraz częściej goszczą w naszych domach, łącząc ze sobą klasykę, komfort użytkowania i nowoczesność.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*