Jaki koc wybrać?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

W okresie jesiennym i zimowym lubimy korzystać z dobrodziejstw jakie niesie ciepły i miły w dotyku koc. Kiedy za oknem szaruga, a my mamy ochotę na chwilę relaksu – najlepszym rozwiązaniem jest kubek ciepłego kakao, dobra książka, ale przede wszystkim uczucie ciepła, które zapewni nam koc. Można go znaleźć prawie w każdym domu w pokoju dziennym na sofie. Jednak są różne rodzaje koców i warto zastanowić się czym się kierować przy zakupie tego przedmiotu codziennego użytku. Oczywiste, że koc idealny musi spełnić trzy warunki, czyli dawać komfort z użytkowania, być praktyczny (nie niszczyć się w praniu), a także ma to być przedmiot ładny wizualnie i miły w dotyku.

Jakie koce są dostępne na rynku?

Oferta koców jest bogata w różnorodność tkanin, kolorystyki, faktury materiału i wzornictwa. Na zakupach kierujemy się głównie zaspokojeniem swoich potrzeb oraz wysokością ceny jaką mamy za to zapłacić. Koce można nabyć za niewielkie i większe pieniądze. Przedziały cenowe jak we wszystkim uzależnione są od jakości produktu. W zależności od naszych indywidualnych potrzeb możemy wybierać między kocami takimi jak:

– koc z wełny – najczęściej wykorzystywana do jego wyrobu jest wełna owcza, rzadziej kozia. Koc z takiego materiału jest bardzo ciepły i higieniczny. Nie gniecie się, przez co zawsze wygląda estetycznie. Stosunkowo koc z wełny jest dosyć drogi.
– koc z bawełny – jest praktyczny, ale mimo łatwego utrzymania go w czystości, minusem jest to, że szybko się gniecie.
koc z mikrofibry – mikrofibra to tkanina z mieszanki włókien poliestrowych z nylonowymi. Bardzo miła w dotyku oraz praktyczna do czyszczenia. Koce wykonane z mikrofibry są tanie, wytrzymałe, bardzo lekkie i miękkie. Zadowoliły wielu miłośników koców ciepłych, praktycznych i miłych w dotyku.

Wybierajmy koce, które spełniają nasze indywidualne oczekiwania. Dla jednych idealnym kocem będzie ten wykonany z naturalnej wełny, bo nie lubi w domu tworzyw sztucznych i to jest dla niego najistotniejszym kryterium przy wyborze koca. Natomiast dla innego użytkownika najważniejszy będzie komfort, rozumiany w kontekście wagi koca i uwaga będzie skupiona na tym, czy koc jest lekki? Niska waga koca dla tej osoby będzie równoznaczne z komfortem użytkowania. W poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie jaki koc wybrać? Kierujmy się wskazówką, co dla nas jest najważniejsze? Przed zakupem, należy zadać sobie pytanie na czym zależy nam najbardziej – czy na praktyczność, komforcie czy cenie? Niech potrzeba priorytetowa zdecyduje o naszym wyborze.

Artykuł napisany we współpracy ze sklepem Kraina Snów.
Interesuje Ciebie kołdra 200×220  lub większa? Odwiedź naszą stronę internetową.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*