Jaki basen wybrać do ogrodu?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Basen w ogrodzie przez lata kojarzony był z nadzwyczajnym bogactwem. Tylko niektórzy mogli sobie pozwolić na tego typu wyposażenie i zazwyczaj był to basen tradycyjny, murowany. Dziś praktycznie każdy, kto tylko posiada odpowiednią przestrzeń w ogrodzie czy na działce, może zdecydować się na basen. Jaki basen wybrać? Co należy dokładnie sprawdzić przed jego zakupem?

Rodzaje basenów ogrodowych

Różnego rodzaju baseny ogrodowe oferowane są przez producentów i sklepy z basenami. Wynika to, choćby z uwagi na ich wielkość, przeznaczenie czy też konstrukcję. Jakie zatem baseny ogrodowe są obecnie najpopularniejsze?

Dmuchane baseny dla dzieci – mała konstrukcja, przeznaczona tylko i wyłącznie dla dzieci i młodzieży. Baseny dmuchane bardzo łatwo przygotować do eksploatacji, wystarczy po prostu je nadmuchać. Z uwagi, iż dedykowane są dzieciom, to mimo największych starań, osoba dorosła raczej nie skorzysta z takiego basenu. Są one płytkie, bezpieczeństwo użytkowe jest stawiane na pierwszym miejscu.

Baseny rozporowe – konstrukcja, która rozpiera się w trakcie napełniania wodą. Baseny tego typu są różnorodne, kiedy mowa o głębokości oraz średnicy. Nie ma większych problemów z ich przygotowaniem, rozstawieniem w ogrodzie. Aby wejść do takiego basenu, nie jest wymagana drabinka.

Baseny stelażowe – duże baseny, które wymagają montażu na specjalnym stelażu. Basen stelażowy jest zazwyczaj głęboki oraz i szeroki, dzięki czemu jednocześnie może z niego korzystać więcej osób. W większości konstrukcji tego typu, do wejścia do basenu niezbędna jest odpowiedni drabinka.

Jak dobrać basen do ogrodu?

O czym należy pamiętać przy wybieraniu basenu do ogrodu, czy na działkę?

Kto będzie korzystał? Basen typowo przeznaczony dla dzieci? A może basen, w którym będzie organizowało się spotkania z przyjaciółmi? Trzeba myśleć przyszłościowo, brać pod uwagę najróżniejsze warianty i dopiero po odpowiednich analizach, podjąć decyzję o zakupie basenu o odpowiednim przeznaczeniu. Jeżeli chcemy, aby w wodzie pluskały się tylko maluchy, to zwykły dmuchany basen lub mały basen rozporowy w pełni wystarczą. Organizowanie imprez, spotkań w większym gronie osób dorosłych, będzie wymagało inwestowania w basen stelażowy, posiadający odpowiednią wielkość.

Wielkość ogrodu, a rozmiar basenu. Mały ogród to raczej miejsce, w którym nie uda się wstawić dużego basenu rozporowego. Należy pamiętać, aby basen nie zajmował całkowitej powierzchni ogrodowej, trzeba starannie zaaranżować przestrzeń ogrodową. Zmieścić basen oraz inne elementy architektury ogrodowej.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*