Jaki system wybrać do podgrzewania wody w domu?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

System podgrzewania wody jest równie istotny co centralne ogrzewanie. W niektórych domach odpowiedzialny za jej podgrzewanie jest ten sam kocioł. Istnieje jednak jeszcze kilka innych sposobów na to, aby zapewnić sobie ciepłą wodę. Przed dokonaniem wyboru warto zapoznać się z nimi, aby wybrać najlepsze rozwiązanie.

Rodzaje systemów do podgrzewania wody

Ciepła woda użytkowa może być podgrzana wcześniej i przechowywana w specjalnym zasobniku. Podgrzewana jest za pomocą wężownicy, płaszcza wodnego lub grzałki elektrycznej. Rozmiary zasobnika są bardzo różne, w zależności od potrzeb. Musi być on na tyle duży, aby bez problemu jego zawartość napełniła wannę. Ogromną zaletą tego rozwiązania jest fakt, że zapas wody może być używany w kilku miejscach jednocześnie, bez straty temperatury w żadnym z nich. W praktyce oznacza to, że można jednocześnie brać kąpiel oraz prysznic, a jedna i druga osoba będzie mogła cieszyć się gorącą wodą.

Drugi system polega na metodzie przepływowej. Podgrzewana jest ona dopiero w momencie jej poboru, dlatego metoda ta stosowana jest w domach z zamontowanymi piecami gazowymi lub w tych, w których znajdują się podgrzewacze wody elektryczne. To rozwiązanie jest idealne do małych domów, w których nie ma miejsca na zorganizowanie kotłowni. W tym przypadku ciepła woda tak naprawdę nigdy się nie kończy, ponieważ jej strumień jest cały czas podgrzewany. Nie ma więc mowy o sytuacji, gdy zgromadzona wcześniej woda w zasobniku się kończy i trzeba odczekać jakiś czas, aby ponownie się on zapełnił. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*