Jakie buty wybrać na wesele?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Wesele jest dla większości ludzi najważniejszą imprezą w życiu. Przygotowanie do niego pochłaniają często bardzo duże środki finansowe i trwają długie miesiące. Jednak aby dobrze wspominać ten dzień, nie wystarczy dobra organizacja przyjęcia. Musimy także zatroszczyć się o to, abyśmy sami czuli się maksymalnie komfortowo i mogli swobodnie bawić się całą noc razem z naszymi gośćmi. Aby tak się stało, kluczowy jest odpowiedni dobór stroju oraz butów.

Na obcasie czy na płasko?

Problemem, który dotyczy głównie kobiet jest obcas buta na wesele. Z jednej strony chciałyby one założyć wysokie szpilki, bo dzięki temu wyglądają na wyższe i jednocześnie optycznie wydłużają się nogi. Z drugiej natomiast mają świadomość, że niemal niemożliwe jest żeby po kilku godzinach w takim obuwiu nie odczuwać dyskomfortu. Wysokie obcasy znacząco utrudniają też tańczenie, co nie jest bez znaczenia. Jednym z bardzo dobrych pomysłów w tym przypadku jest zaopatrzenie się w dwie pary butów. Możemy wtedy założyć szpilki na sam ślub oraz początek wesela, a następnie zmienić je na wygodniejsze, niższe buty (które też nie muszą być całkiem płaskie).

Czy na pewno standardowy rozmiar?

Na co dzień jesteśmy często tak przyzwyczajeni do noszenia jednego rozmiaru butów, że nie zwracamy nawet uwagi na inne. Tymczasem w przypadku butów na wesele, zarówno w przypadku kobiet, jak i mężczyzn, warto rozważyć kupno pary o pół rozmiaru większej, niż nosimy zazwyczaj. W ciągu tylu godzin zabawy nasze nogi z pewnością delikatnie spuchną, więc zamiast męczyć się i potem leczyć powstałe przez to odciski, lepiej wziąć to pod uwagę wcześniej i przygotować się na taką opcję. Ważne jednak, żeby nie były to buty, w których będziemy potykać się z powodu zbyt dużego rozmiaru, dlatego też lepiej nie zwiększać go bardziej niż pół do jednego tego, który nosimy na co dzień.

Podsumowując, buty na ślub i wesele przede wszystkim powinny być wygodne i zapewniać nam możliwość komfortowej zabawy przez całą noc. Warto także wziąć pod uwagę, że zasadne może być kupienie rozmiaru nieznacznie większego od tego, który nosimy na co dzień. Jeżeli natomiast chodzi o sam wygląd, to tutaj powinniśmy zdać się na własne upodobania. Wesele jest naszym świętem więc najważniejsze jest to, żeby podobały się one nam.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*