Jak przygotować się na spływ kajakowy?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kajakarstwo to świetny sposób na spędzenie czasu z rodziną i przyjaciółmi. Daje szansę, aby wziąć w piękno natury i cieszyć się miłym, spokojnym dniem na wodzie.

Jeśli planujesz wybrać się na wycieczkę kajakiem, jest kilka rzeczy, które musisz zrobić przed wyruszeniem w drogę. Oto kilka wskazówek:

Upewnij się, że twój kajak jest w dobrym stanie

Przed wyruszeniem na wodę sprawdź, czy wszystkie jego części są zabezpieczone i na swoim miejscu. Upewnij się, że nie przecieka lub nie jest w żaden sposób uszkodzony – jeśli tak, nie używaj go, dopóki nie zostanie prawidłowo naprawiony. Możesz również wynająć kajak podczas spływu kajakowego, przykładowo na stronie https://agrokajaki.pl/.

Zbierz trochę zapasów na swoją podróż

Obejmuje to przekąski i napoje (zwłaszcza wodę), krem przeciwsłoneczny, środek odstraszający owady i dodatkowe ubrania, takie jak odzież przeciwdeszczowa i kapelusze, jeśli są potrzebne. Możesz również zabrać ze sobą kilka artykułów pierwszej pomocy na wypadek, gdyby coś poszło nie tak, gdy jesteś tam.

Sprawdź prognozę pogody przed wyjściem na wodę

Sprawdź pogodę szczególnie jeśli ostatnio były ulewne deszcze lub jeśli zbliża się front burzowy przez twój obszar. Mogą wystąpić niebezpieczne warunki, takie jak silny wiatr z powodu burzy lub słaba widoczność z powodu mgły, które mogą sprawić, że wiosłowanie będzie niebezpieczne dla wszystkich zainteresowanych.

Jeśli wybierasz się z kimś innym, upewnij się, że oni również są przygotowani

Jeśli wypływasz z kimś innym, upewnij się, że on również jest przygotowany. Możesz zabrać kamizelkę ratunkową dla każdej osoby w grupie na wypadek, gdyby coś poszło nie tak i ktoś potrzebował pomocy w utrzymaniu się na powierzchni. Jeśli planujesz wypłynąć w miesiącach letnich, pamiętaj, że na zewnątrz jest bardzo gorąco, więc pamiętaj o zabraniu ze sobą dużej ilości wody i kremu z filtrem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*