Jakie materiały można poddać obróbce skrawaniem CNC?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zazwyczaj dobrze jest sprawdzić u lokalnego mechanika przed wysłaniem czegokolwiek do wyceny, ponieważ lista metali, które mogą być obrabiane CNC jest obszerna. Jednak większość jednorazowych projektów jest wykonywana ze średnich i twardych materiałów, takich jak aluminium, stal nierdzewna, mosiądz i miedź.

Obróbka CNC to proces, w którym surowce są przekształcane w złożone, gotowe części lub produkty

Maszyny CNC są w stanie frezować szeroki zakres materiałów, w tym tworzyw sztucznych i metali. Jednak nie wszystkie materiały mogą być obrabiane CNC, a niektóre wymagają specjalnego oprzyrządowania lub przygotowania przed obróbką. Maszyny CNC są w stanie pracować z niemal każdym materiałem. Najczęstsze materiały używane w obróbce CNC to aluminium, mosiądz i stopy miedzi, stal nierdzewna, żeliwo, twarde i miękkie drewno. Więcej informacji można znaleźć na tej witrynie https://ds-technic.com/narzedziownia/.

Niektóre z tych materiałów wymagają wstępnego wykończenia przed ich obróbką. W przypadku drewna, takie wstępne wykończenie może obejmować szlifowanie lub użycie wycinarki laserowej do kształtowania powierzchni. Przeglądając materiały dostępne w lokalnym zakładzie produkcyjnym, należy pamiętać o tym, jak długo trwa każda operacja, jak szybko może się zużywać i jakiej tolerancji temperaturowej wymagają wytwarzane elementy. Wiele tworzyw sztucznych może być obrabianych tylko w niskich temperaturach

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*