Jakie muszą być zimowe buty

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zima to pora roku, która zmusza nas do gwałtownej zmiany całej naszej garderoby, w tym również obuwia. Musi być ono specjalnie dostosowane do warunków, jakie bardzo często panują wówczas na dworze. Powinny być zatem ciepłe, nieprzemakalne i przede wszystkim z dobrą podeszwą, która nie będzie się ślizgała.

Co w zimowych butach jest najważniejsze?

Wiele osób podchodzi jednak do kwestii kupowania zimowych butów w zupełnie inny sposób. Stawiają oni przede wszystkim na te, które wyglądają stylowo i dobrze się prezentują. Kupowanie takiego obuwia jest jednak zazwyczaj zgubne, ponieważ choć ładne, może być ono zupełnie niefunkcjonalne. Dobrze jest zatem na samym początku brać pod uwagę przede wszystkim jego funkcjonalność, wszystko inne zostawiają na boku.

Jeśli chodzi o damskie kozaki czy też botki, ich wysokość zawsze powinna być dobrana do naszych możliwości. Jeśli niekoniecznie dobrze czujemy się na wysokim obcasie, lepiej jest postawić na buty płaskie. Wówczas będzie nam się wygodnie spacerowało nawet podczas śniegu. Ogólnie rzecz biorąc, buty damskie i męskie powinny mieć odpowiednią podeszwę. Najlepiej z licznymi wzorami, które dają nam lepszą przyczepność do powierzchni.

W przypadku obuwia zupełnie płaskiego o gładkiej podeszwie, spacery po śniegu mogą kończyć się katastrofą. Choć obecnie zimy nie są już tak mroźne jak niegdyś, warto zwracać uwagę również na ich ocieplenie. Jeśli jest ono wykonane należycie, wówczas nie trzeba martwić się o ewentualne mrozy. Poza tym, zimą temperatura zawsze spada niezależnie od tego, czy są opady śniegu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*