Jakie produkty warto stosować do pielęgnacji włosów wysokoporowatych?

Jeśli masz włosy wysokoporowate, powinnaś unikać produktów z dużą ilością protein oraz kosmetyków produktów zawierających silikony. Czego więc używać? Istnieje kilka produktów, które mogą sprawić, że Twoje włosy będą bardziej podatne na układanie.

Oleje

Oleje są jednym z najlepszych sposobów na uszczelnienie wilgoci. Najlepsze oleje dla Twojego typu włosów to olej kokosowy, jojoba, olej arganowy i oliwa z oliwek, więcej o właściwościach tych produktów przeczytasz na stronie: https://beardfactory.pl/, na której zostały one omówione szczegółówo . Używaj ich zamiast po umyciu włosów szamponem i nałożeniu odżywki. Możesz je również stosować jako odżywkę bez spłukiwania lub odżywkę na noc, jeśli chcesz chronić swoje włosy przed uszkodzeniami termicznymi. Pamiętaj, by po zastosowaniu oleju dokładnie umyć włosy, w innym wypadku będą one wydawać się tłuste.

Maski do włosów

Maski do włosów to kolejny świetny sposób na ochronę włosów przed uszkodzeniami poprzez zamknięcie w nich wilgoci i składników odżywczych. Są one dostępne w wielu różnych formach. Możesz eksperymentować z różnymi rodzajami, aż znajdziesz ten, który działa dla Ciebie!

Szampony

Musisz pamiętać, szampony o obfitej pianie mogą być bardzo wysuszające dla skóry głowy i z czasem powodować jej łamanie. Najlepsze szampony dla włosów wysokoporowatych to te, które nie zawierają siarczanów lub są wykonane z naturalnych składników, dzięki czemu nie pozbawiają włosów zbyt wielu naturalnych olejków.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

14 − dziewięć =