Jakie są rodzaje ołówków?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ołówek jest najczęściej używanym instrumentem piśmienniczym na świecie. Dostępnych jest wiele różnych rodzajów ołówków, każdy z nich ma swoje unikalne cechy.

Ołówki mechaniczne

Najpopularniejszy typ ołówka, ołówki mechaniczne są zwykle wykonane z metalu. Mogą być używane do rysowania linii lub cieniowania obszarów dzięki zamkniętemu ołowiu. Ołówki mechaniczne są szczególnie popularne wśród artystów i projektantów, ponieważ nie wymagają ostrzenia.

Ołówki drewniane 

Ołówki drewniane są wykonane z drewna i występują w wielu różnych kolorach i wykończeniach. Są bardzo przystępne cenowo, ale mogą być zawodne, ponieważ są podatne na złamania – zwłaszcza jeśli upuścisz je na twardą podłogę lub powierzchnię.

Kolorowe ołówki 

Kolorowe ołówki są świetne do tworzenia ilustracji lub dodawania kolorów do rysunków, które zostały już stworzone w czerni i bieli. Kolorowe ołówki są dostępne w zestawach, które zawierają wiele kolorów, dzięki czemu artyści mogą mieszać je razem, aby stworzyć jeszcze więcej kolorów niż to, co jest oferowane w zestawie sam.

Ołówki grafitowe 

Grafit jest miękkim materiałem, który pochodzi z rudy grafitowej, która jest wydobywana z powierzchni ziemi na głębokości do kilku kilometrów pod poziomem gruntu. Grafit jest powszechnie stosowany jako główny składnik ołówków mechanicznych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*