Jakie zalety posiada chodzenie na masaż?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Masaż jest jedną z najpopularniejszych form relaksu i jest wiele powodów, dla których jest tak popularny. Masaż jest nie tylko relaksujący, ale może również poprawić Twoje zdrowie i samopoczucie.

Oto niektóre z najważniejszych korzyści płynących z masażu:

Redukuje stres i niepokój

Wykazano, że uczucie bycia dotykanym obniża poziom hormonów stresu, takich jak kortyzol i adrenalina w organizmie. Kiedy hormony stresu są obniżone, czujesz się mniej niespokojny, bardziej zrelaksowany i ogólnie szczęśliwszy. Badanie opublikowane w Journal of Alternative & Complementary Medicine wykazało, że terapia masażem była równie skuteczna jak leki w leczeniu objawów związanych z depresją.

Poprawia jakość snu

Masaż może pomóc Ci zasnąć szybciej poprzez zmniejszenie napięcia mięśniowego z bycia na zewnątrz w codziennym życiu. Pomaga on również regulować zegar wewnętrzny, dzięki czemu budzisz się rano odświeżony, a nie zmęczony po źle przespanej nocy. Jedno z badań wykazało, że ludzie, którzy otrzymywali masaże w nocy przed snem, zgłaszali lepszy sen niż ci, którzy nie otrzymywali masaży – nawet jeśli obie grupy miały podobną liczbę godzin przespanych każdej nocy.

Pomaga złagodzić przewlekły ból

Terapia masażem jest jednym z najbardziej skutecznych sposobów leczenia przewlekłych stanów bólowych, takich jak fibromialgia i przewlekły ból pleców, jak wynika z systematycznego przeglądu badań. Terapia masażem może pomóc złagodzić ból poprzez stymulację nerwów, mięśni i tkanek w organizmie. Stymulacja może wywołać uwalnianie przez mózg endorfin, które są naturalnymi środkami przeciwbólowymi, które również sprawiają, że czujesz się dobrze. Poszukując odpowiedniego masażysty, można z powodzeniem skorzystać ze strony http://www.masarnia-twojmasaz.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*