Zegarek sportowy czy klasyczna elegancja?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Na wybór zegarka warto poświęcić nieco więcej czasu. Jest to bowiem nie tylko modny gadżet, ale również rodzaj biżuterii, który będzie nam towarzyszył na co dzień. Żeby mieć przyjemność z noszenia go, powinniśmy wybrać taki, który nie tylko będzie nam się podobał i pasował do codziennego stylu, ale również był wygodny i komfortowy podczas wykonywania naszych obowiązków. Tak samo istotną rzeczą jest jego przeznaczenie, bowiem możemy podejmować decyzję na podstawie dwóch głównych rodzajów zegarków: sportowych i klasycznych.

Który gatunek lepiej się sprawdzi?

Jeśli chodzi o zegarek sportowy, będzie on najlepszym rozwiązaniem dla ludzi często wdających się w różne aktywności fizyczne. Tego typu czasomierze są bowiem dopasowane w taki sposób, by nie uwierały i nie powodowały dyskomfortu podczas dynamicznych ruchów, a poza tym wiele z nich oferuje dodatkowe funkcjonalności związane ze sportem. Niektóre z nich umożliwiają mierzenie tętna, spalanych kalorii czy pokonywanego dystansu. Wśród zegarków sportowych znajdziemy również wiele smartwatchy.

Znowu jeśli chodzi o czasomierze klasyczne, lepiej nadadzą się one do codziennego użytku w pracy lub na spotkaniach z przyjaciółmi. Stawia się w nich bowiem na prezencję, która ma być elegancka i dodawać szyku posiadaczowi zegarka. Dlatego decydując się na taki, kupujemy ozdobę pasująca do wielu okazji. Dobrym przykładem jest tutaj zegarek Pierre Ricaud, którego odmiany zarówno męskie, jak i damskie, cechują się wyszukanym i nietuzinkowym wyglądem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*